تاریخ : 1401,یکشنبه 03 مهر16:58
کد خبر : 444892 - سرویس خبری : آخرین اخبار فرهنگی اجتماعی

قافله عزاداری امت رسول‌الله (ص) در اصفهان برگزار شد

قافله عزاداری امت رسول‌الله (ص) همزمان با ۲۸ صفر رحلت پیامبر اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) روز یکشنبه از میدان بزرگمهر به سمت گلستان شهدای اصفهان برپا شد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» در این مراسم باشکوه جمع کثیری از مسوولان، هیاتهای مذهبی و مردم ولایتمدار و متدین شهر اصفهان شرکت کردند.

مسوول هیاتهای مذهبی و تشکلهای دینی اداره‌کل تبلیغات اسلامی اصفهان گفت: این ویژه برنامه مذهبی را یکی از برنامه‌های شاخص دهه پایانی ماه صفر برشمرد که مورد استقبال بالای مردم و هیاتهای مذهبی قرار گرفته است.

حجت‌الاسلام حسن بابایی افزود: در این مراسم که پس از ۲ سال شرایط کرونایی برگزار شده، تشکل های فرهنگی مذهبی و همچنین مسوولان و مردم مسیر میدان بزرگمهر را به سمت گلستان شهدا همراه با تشییع پیکر یک شهید تازه تفحص شده راهپیمایی کردند.

وی با اشاره به برپایی موکب‌های پذیرایی و خدمت رسانی به مردم اظهار داشت: مسیر برپایی این مراسم با مداحی و عزاداری دسته‌های مختلف همراه شده است.

مسوول هیاتهای مذهبی و تشکلهای دینی اداره‌کل تبلیغات اسلامی اصفهان، همچنین با اشاره به اغتشاشات اخیر در سطح شهرها و هتک حرمت به مقدسات گفت: شرکت کنندگان در این مراسم با سردادن شعارهایی اقدام اخیر هنجارشکنان و آشوبگران را محکوم کردند.

وی با اشاره به دام افکنی دشمنان برای جذب نوجوانان و جوانان و دور کردن آنها از دین و اعتقادات گفت: برپایی مراسم های مذهبی بهترین فرصت برای حضور و جذب نوجوانان وجوانان و تقویت باورهای دینی در آنهاست.

در پایان این مراسم، پیکرشهید  تازه تفحص شده "حبیب الله اعرابی" از شهدای دوران دفاع مقدس در کنار برادر شهیدش "حسینعلی اعرابی"در  گلستان شهدا به خاک سپرده شد.

شهید حبیب الله اعرابی در سال ۱۳۴۷ در اصفهان چشم به جهان گشود و با شروع جنگ تحمیلی به‌ عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت و در ۲۵ مرداد سال ۱۳۶۷ در منطقه فاو عراق به درجه رفیع شهادت نائل شد.

 خبر پیدا شدن پیکر مطهر این شهید بعد از ۳۴ سال چشم انتظاری با حضور مسوولان سپاه حضرت صاحب الزمان (عج) اصفهان، بنیاد شهید و امور ایثارگران و خادمان حضرت امام رضا (ع) در روز ۳۰ شهریورماه سالجاری به مادر و خانواده وی اعلام شد..

بیش از پنج هزار هیات مذهبی در استان اصفهان مجوز فعالیت دارند.