تاریخ : 1401,پنجشنبه 07 مهر02:24
کد خبر : 445235 - سرویس خبری : آخرین اخبار صفحه اول

ترور در دستور کار رژیم صهیونیستی

صدور مجوز حملات دقیق هوایی برای ترور رهبران جهاد اسلامی و حماس که در کرانه باختری مستقر هستند، پس از آن صورت می‌گیرد که منابع صهیونیستی روز گذشته (سه شنبه) گزارش دادند که «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با «بنی گانتز» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی تلفنی گفت‌وگو کرده است.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از فارس، «آویخای ادرعی» رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی امشب (چهارشنبه) مجوز ترور رهبران مقاومت در کرانه باختری را از طریق حملات هوایی دقیق، صادر کرد.

به نوشته روزنامه معاریو، ادرعی ضمن بررسی شرایط امنیتی در اردوگاه «جنین» در شمال کرانه باختری در پی عملیات ارتش رژیم صهیونیستی، این مجوز را صادر کرد، بدون اینکه به زمان انجام چنین حملاتی اشاره کند.

او افزود: «من اهمیتی به انتخابات یا اعیاد نمی‌دهم، هر کجا که اطلاعاتی از تروریست‌ها بدست آمد، باید طبق آن وارد عمل شد».

صدور مجوز حملات دقیق هوایی برای ترور رهبران جهاد اسلامی و حماس که در کرانه باختری مستقر هستند، پس از آن صورت می‌گیرد که منابع صهیونیستی روز گذشته (سه شنبه) گزارش دادند که «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با «بنی گانتز» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی تلفنی گفت‌وگو کرده است.

روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» نوشت که هدف از تماس تلفنی عباس با گانتز، تبریک سال نو عبری بود اما دو طرف در این تماس تلفنی به بررسی وضعیت امنیتی کرانه باختری و تقویت هماهنگی امنیتی بین تشکیلات خودگردان و رژیم صهیونیستی پرداختند.

مسئولان تشکیلات خودگردان فلسطین همچنین بر ضرورت کاهش عملیات‌های ارتش رژیم صهیونیستی در داخل نابلس و جنین تأکید کرده‌اند تا زمینه برای فعالیت نیروهای امنیتی فلسطینی فراهم شود.

رسانه‌های صهیونیستی همچنین گزارش دادند که تبادل تیراندازی بین مبارزان فلسطینی و نیروهای امنیتی فلسطین پس از بازداشت «مصعب اشتیه» از فعالان جنبش حماس و شش نفر از ساکنان نابلس نشان داد که تشکیلات خودگردان در شمال کرانه باختری فعال است. در این راستا پیشتر تل‌آویو از تداوم هماهنگی امنیتی با تشکیلات خودگردان فلسطین با وجود توقف تماس‌های سیاسی بین دو طرف، ابراز خرسندی و رضایت کرده بود.

در تاریخ ۲۲ شهریور نیز شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی گزارش داد که پهپادهای تهاجمی ارتش این رژیم مجهز به راکت، برای اولین بار در مناطق شمالی کرانه باختری به خصوص نابلس و جنین به پرواز درآمده‌اند. این نوع پهپادها اخیرا در عملیات‌های ارتش رژیم صهیونیستی مورد استفاده قرار گرفته‌اند، هرچند تاکنون شلیکی از سوی آن‌ها صورت نگرفته است.

شبکه ۱۲ عبری‌زبان همچنین گزارش داد که استفاده از این پهپادهای تهاجمی فقط در شرایطی که ضرورت عملیاتی دارد، صورت می‌گیرد و اینکه این مسأله نشان از تغییر تاکتیکی ارتش رژیم صهیونیستی دارد و نیروها برای استفاده از این نوع پهپادها آموزش دیده‌اند.

به ادعای منابع نظامی صهیونیستی، ارتش این رژیم قصد دارد با استفاده از این پهپادها از تلفات جانبی به هنگام ترور شخصیت‌های مقاومت جلوگیری کند.

این شبکه در ادامه هشدار داده بود که استفاده از پهپاد‌ها در کرانه باختری واکنش‌های بین‌المللی شدیدی را به دنبال خواهد داشت؛ به این دلیل که توجیهی برای استفاده از آن که با نقض حقوق بشر مرتبط است، وجود ندارد.

بر اساس این گزارش استفاده از پهپاد‌های تهاجمی اخیرا به عنوان یک راه‌حلی برای مقابله با تنش‌ها در کرانه باختری ارائه شد، اما وضعیت کرانه باختری بسیار پیچیده است و اجازه استفاده گسترده از این پهپاد‌ها را نمی‌دهد.

«عومر دانک» افسر سابق نیروی هوایی رژیم صهیونیستی اعلام کرد که مناطق کرانه باختری داری شهرک‌نشینان زیادی است که این امر باعث می‌شود که استفاده از پهپاد‌ها که تنها از بالا زاویه دید دارند، به یک وسیله خطرناک تبدیل شوند و نتایج معکوسی به همراه داشته باشد.

این افسر صهیونیستی تاکید کرد: نیروی هوایی اسرائیل از واقعیت روی زمین دور است و احتمال بروز خطای شدید وجود دارد.