تاریخ : 1401,سه شنبه 12 مهر01:32
کد خبر : 445763 - سرویس خبری : آخرین اخبار صنفی آموزشی

تجمع دانشجویان امیرکبیر در فضایی آرام سپری شد

علی رغم جوسازی فراوان ضدانقلاب و تلاش برای ایجاد بلوا در دانشگاه امیرکبیر، تجمع دانشجویان این دانشگاه امروز به شکلی آرام برگزار شد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» در حالی که پس از وقایع تأسف بار دیروز در دانشگاه شریف، برخی رسانه‌های ضدانقلاب سعی داشتند به نوعی حوادث شریف را به سایر دانشگاه‌ها تسری دهند و به طور مشخص دانشگاه امیرکبیر را به عنوان نقطه کانونی و هدف اصلی معرفی کرده بودند اما تجمع امروز دانشجویان این دانشگاه در فضایی آرام برگزار شد.

پیش از ظهر امروز حدود صد نفر از دانشجویان دانشگاه امیرکبیر مقابل دانشکده ریاضی این دانشگاه تجمع کردند. اصلی ترین مطالبه دانشجویان تجمع کننده، آزادی دانشجویان بازداشتی حوادث اخیر بود.

چند تن از مسئولان ارشد دانشگاه امیرکبیر از جمله رئیس دانشگاه در جمع دانشجویان حاضر شده و سخنان آنها را شنیدند و با دانشجویان به گفتگوی رو در رو پرداختند. در نهایت این تجمع دانشجویی در فضایی آرام و بدون بروز درگیری پایان یافت.

گفتنی است امروز جمعی از دانشجویان دانشگاه تهران نیز در این دانشگاه اقدام به برگزاری تجمع و سردادن شعار کردند. دانشجویان در این تجمع ضمن حمل پرچم ایران، ایجاد آشوب در کشور را محکوم کرده و نسبت به برخی هنجارشکنی‌ها و شعارهای سخیف در تجمع دانشجویان معترض دانشگاه شریف اعلام برائت و اعتراض کردند.