تاریخ : 1401,جمعه 15 مهر16:39
کد خبر : 446062 - سرویس خبری : آخرین اخبار ورزشی

تمام این ۱۴ نفر از وحید شمسایی بهتر هستند

سرمربی تیم ملی فوتسال با اشاره به صعود تیمش به فینال جام ملت‌های ۲۰۲۲ آسیا، گفت: تایلند، ازبکستان و ژاپن همگی تیم‌های خوب و سرسخیت هستند و امیدوارم فینال جذابی از کار دربیاید.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» وحید شمسایی، سرمربی تیم ملی فوتسال ایران در نشست خبری پس از برتری ۵ بر صفر تیمش برابر تایلند در نیمه‌نهایی جام ملت‌های فوتسال ۲۰۲۲ آسیا اظهار کرد: به تایلند احترام می‌گذارم. بازی نیمه‌نهایی، بازی ثانیه‌ها است و می‌توانید یا به فینال بروی یا حذف شوید. نیمه اول بازی را کنترل کردیم و هم می‌توانستیم گل بزنیم و هم گل بخوریم. در نیمه دوم تاکتیک خود را تغییر دادیم و کسانی که در سالن بودند، از بازی لذت بردند.

شمسایی در پاسخ یه این که تیمش در فینال چند گل می‌زند، گفت: سوال سختی است. این نتیجه برای نیمه‌نهایی فوق‌العاده بود. این کار را برای من سخت می‌کند که در هر نشستی از من می‌پرسند که تعداد گل در بازی بعدی چقدر است. تیم‌های تایلند، ازبکستان و ژاپن تیم‌های خوب و سرسختی هستند و امیدوارم فینال بازی جذابی باشد.

وی درباره اشتباهات داوری عنوان کرد: وقتی بازنشسته و سرمربی شدم، با خودم عهد بستم که در خصوص داوری صحبت نکنم زیرا همان طور که من در تعویض یا تاکتیکم اشتباه می‌کنم، داور هم ممکن است اشتباه کند و تنها کاری که باید بکنیم، احترام به داور است.

سرمربی تیم ملی فوتسال ایران اضافه کرد: تمام بازیکنان ما بهترین هستند و همه آن‌ها بیشترین گل را می‌زنند. من حاصل زحمات مربیان در کشورم را انجام می‌دهم. کار سختی کردم که مجبور شدم یک‌سری ستاره را با یک‌سری بازیکن جدید تغییر دهم. روزی که به من تیم ملی را دادند، به شهاب سفال‌منش گفتم که اگر دیدگاهت فینال جام جهانی است، این کار را انجام دهیم. کار بسیار سختی است اما چیزی که هدفت باشد، می‌توان به آن رسید. تمام این ۱۴ نفر از وحید شمسایی بهتر هستند.

شمسایی اضافه کرد: لذت در بازی کردن خیلی بیشتر از مربیگری است زیرا در زمین بازی فقط خودت را می‌بینی ولی وقتی مربی هستی، ۸۵ میلیون ایرانی را می‌بینی و کار سخت است.

تیم ملی فوتسال ایران جمعه شب در مرحله نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۲ به مصاف تایلند رفت و در نهایت با نتیجه ۵ بر صفر موفق شد حریف خود را از پیش رو بردارد. 

دیدار نهایی جام ملت‌های فوتسال آسیا روز شنبه از ساعت ۲۰:۳۰ دقیقه میان ایران و ژاپن برگزار می‌شود.