تاریخ : 1401,جمعه 15 مهر16:42
کد خبر : 446063 - سرویس خبری : آخرین اخبار ورزشی

جام جهانی۲۰۲۲، «قطعا» آخرین جام جهانی «مسی» خواهد بود

فوق ستاره ۳۵ ساله تیم ملی آرژانتین در تازه‌ترین مصاحبه خود به طور رسمی و قطعی اعلام کرد که جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، آخرین جام جهانی او خواهد بود.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» اینکه لیونل مسی، فوق ستاره آلبی سلسته و باشگاه پاری‌سن‌ژرمن در جام جهانی ۲۰۲۶ بازی نکند، غافلگیرکننده نیست اما بد نیست به این موضوع اشاره کنیم که او پیش از این، بازنشستگی خود را از فوتبال ملی اعلام کرده بود. مسی پس از شکست آرژانتین در فینال کوپا آمریکا سال ۲۰۱۷ در ضربات پنالتی، گفت که بازنشسته خواهد شد اما چند ماه بعد نظرش را تغییر داد. او همچنین پس از جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه هم برای مدتی از تیم ملی فاصله گرفت.

با تمام این حرف‌ها، به نظر می‌رسد این‌ بار تصمیم مسی درباره رفتن از تیم ملی جدی است. مرد آرژانتینی تا جام جهانی بعدی، ۳۹ ساله خواهد شد و شاید دیگر در فوتبال حرفه‌ای هم حضور نداشته باشد و در نتیجه، جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، به احتمال فراوان آخرین جام جهانی مسی خواهد بود و شرایط برای رقیب همیشگی وی یعنی کریستیانو رونالدو، ستاره تیم ملی پرتغال هم یکسان است. همچنین بازیکنانی مثل لوکا مودریچ و کریم بنزما هم آخرین جام جهانی خود را تجربه خواهند کرد.

مسی درباره بازنشستگی از فوتبال ملی گفت: قطعا این آخرین جام جهانی من است. از لحاظ فیزیکی و بدنی احساس خوبی دارم؛ امسال پیش از آغاز فصل، تمرینات خیلی خوبی را پشت سر گذاشتم، اتفاقی که پارسال نیفتاد. باید به شرایط فعلی‌ام می‌رسیدم؛ با آمادگی ذهنی خوب و یک عالمه امید. 

وی افزود: درباره جام جهانی امسال، اضطراب و نگرانی داریم اما برای شروعش لحظه‌شماری می کنیم. با یک تیم قوی و مجهز به نقطه خوبی رسیدم اما هر اتفاقی ممکن است. تمام بازی‌ها سخت است. گزینه‌های محتمل قهرمانی همیشه آنهایی نیستند که در پایان بازی‌ها برنده می‌شوند یا مسیر را طبق انتظار طی می‌کنند.

مسی اضافه کرد: آرژانتین به دلیل تاریخی که دارد، همیشه گزینه قهرمانی بوده است؛ ولی ما تنها مدعی نیستیم بلکه تیم‌های دیگری هستند که بالاتر از ما قرار دارند. 

مرد آرژانیتنی نخستین بازی ملی خود را در سال ۲۰۰۷ انجام داد و از آن زمان تاکنون ۱۶۴ گل برای آلبی‌سلسته به ثمر رسانده است. او پس از قهرمانی در کوپا آمریکا سال ۲۰۲۱، حالا با روحیه‌ای فوق‌العاده پا به قطر خواهد گذاشت. آرژانتینی‌ها پس از دو قهرمانی در سال‌های ۱۹۷۸ و ۱۹۸۶، دیگر موفق به بالا بردن جام جهانی نشده و از زمان دعوت شدن مسی به این تیم در سال ۲۰۰۵، تنها یک بار از مرحله یک‌چهارم صعود کرده است. 

آلبی سلسته از یک چهارم جام جهانی ۲۰۰۶ و ۲۰۱۰ کنار رفت و در جام جهانی ۲۰۱۴ پس از آلمان قهرمان، عنوان دوم را از آن خود کرد. آنها در جام جهانی ۲۰۱۸ نیز در مرحله یک‌هشتم با نتیجه ۴ بر سه مغلوب فرانسه شدند.