تاریخ : 1401,جمعه 15 مهر18:22
کد خبر : 446077 - سرویس خبری : آخرین اخبار صنفی آموزشی

تربیت معلم کارآمد یکی از مهم‌ترین نیازهای کشور است

نماینده مردم شهرستان‌های اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی گفت: دانشگاه فرهنگیان نقشی محوری در تعلیم و تربیت و آینده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دارد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» احمد محرم‌زاده صبح جمعه در نشست با «خداویردی عباس‌زاده» رئیس دانشگاه پردیس علامه امینی تبریز، بر لزوم توسعه کمی و کیفی دانشگاه فرهنگیان اهر در راستای تحقق اهداف و وظایف محوله تأکید کرد.

وی گفت: دانشگاه فرهنگیان نقشی محوری در تعلیم و تربیت و آینده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دارد و باید در جهت تربیت معلمانی متدین، متخصص، کارآمد و پژوهش محور، در راستای ایجاد تمدن بزرگ اسلامی گام بردارد.

محرم‌زاده افزود: امروز تربیت معلم متخصص و کارآمد یکی از مهم‌ترین نیازهای کشور است و بی‌توجهی به این امر مهم، لطمات جبران‌ناپذیری به بار دارد.

نائب رئیس مجمع نمایندگان استان آذربایجان‌شرقی، توسعه و تقویت این دانشگاه را نیازمند حمایت و توجه بیش از پیش مسئولان دانست و تصریح کرد: دولت و مجلس توجه ویژه‌ای به دانشگاه فرهنگیان دارد چراکه یکی از مؤلفه‌های اصلی تحول بنیادین در آموزش‌وپرورش، همین دانشگاه فرهنگیان است.

وی با تأکید بر مهارت‌آموزی در دانشگاه‌ها، اظهار کرد: امروز دانشجویانی که از مراکز دانشگاهی فارغ‌التحصیل می شوند مهارت‌های لازم را ندارد و نبود مهارت کافی، حلقه گم شده اشتغال جوانان تحصیل کرده است.

محرم‌زاده در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه رسیدگی به مشکلات و مطالبات فرهنگیان ضروری است گفت: رویکرد دولت و مجلس ارتقای وضعیت معیشتی و رفاهی معلمان است چراکه این عزیزان نقش بسزایی در رشد و بالندگی نظام و انقلاب داشته اند.

در این نشست که با حضور یوسفیان رئیس دانشگاه فرهنگیان اهر، پورفتحی مدیر آموزش و پرورش و جمعی از مسئولان شهرستانی برگزار شد، مباحثی پیرامون مسائل و مشکلات دانشگاه فرهنگیان اهر مورد بحث و تبادل افکار قرار گرفت.