تاریخ : 1401,سه شنبه 17 آبان20:54
کد خبر : 449802 - سرویس خبری : یادداشت

علی صدری‌نیا؛

بازندگان بلندمدت!

نه رهبرشان معلوم است،نه برنامه‌شان برای اداره کشور! کلی آدم‌اند که هر کدام آویزان و بودجه بگیر و حرف شنوی یک یا چند دولت خارجی‌اند! برای مقاصد خود،طرفدار تحریم مردم‌اند و حتی از درخواست حمله دولتهای خارجی به مردم کشورشان هم هیچ ابایی ندارند!

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ یادداشت از علی صدری نیا*/// جمهوری اسلامی باید کلی هزینه می‌کرد تا نشان می‌داد دنیای پس از خودش چه جهنمی است، از درگیری‌های قومی و قبیله‌ای،از تجزیه‌طلبی و تکه تکه کردن کشور،از افتادن کشور به دست کسانی که حتی با دا‌..عش هم مرز روشنی ندارند، از کسانی که مخالفانشان را در گوشه خیابان شکنجه و سلاخی می‌کنند،از کسانی که در لباس نخبگی فحاشی می‌کنند و سلاح سرد وارد دانشگاه می‌کنند؛کسانی که سریع خودشان را لو می‌دهند که کاری به اعتراضات مردم ندارند،بلکه هدفشان عادی سازی لخت شدن و همجنس گرایی است؛کسانی که خودشان هزار گروه‌اند که حتی نمی‌توانند حفظ ظاهر کنند و یک تجمع بدون درگیری برگزار کنند!کسانی که حتی با پلیس انگلیس و فرانسه هم درگیر می‌شوند،آنها را مجروح می‌کنند و به آنها هم بی شرف بی شرف می‌گویند! کسانی که به اسم آزادی چادر از سر زنان می‌کشند،عمامه از سر روحانی می‌پرانند و طلبه و پلیس را سلاخی می‌کنند!کسانیکه حتی با مهناز افشار و گوگوش و ساسی مانکن هم در می‌افتند و آنها را هم بی شرف خطاب می‌کنند...

نه رهبرشان معلوم است،نه برنامه‌شان برای اداره کشور! کلی آدم‌اند که هر کدام آویزان و بودجه بگیر و حرف شنوی یک یا چند دولت خارجی‌اند! برای مقاصد خود،طرفدار تحریم مردم‌اند و حتی از درخواست حمله دولتهای خارجی به مردم کشورشان هم هیچ ابایی ندارند!

حالا حتی خیلی‌ها که به وضع کشور معترض‌اند، هم این روزها به این فکر می‌کنند که ما در کشور چند صدهزار طلبه داریم،چند میلیون حزب‌اللهی و مذهبی،چند هزار مسئول در ادارات و نهادهای نظامی،چند میلیون آدم معمولی داریم که مخالف رفتار براندازان هستند،چندصد هزار نفر خانواده شه..ید؛ایثارگر،رزمنده،مدافع امنیت و... این‌ جماعت که امروز بی‌هیچ قدرتی، عمامه می‌پرانند، چادر می‌کِشند، مخالفانشان را می‌کُشند، بر فرض که توهم‌شان درست بود و روزی اندک قدرتی در این کشور به دست می‌آوردند، چند میلیون نفر از این مخالفان را می‌کشتند؟ ۱۰ میلیون؟۲۰ میلیون؟۵۰ میلیون؟چه جویی از خون به راه می‌انداختند؟ در درگیری‌های سهم‌خواهانه خودشان با خودشان چند نفر را می‌کشتند؟

امروز معترضان هم فهمیدند که فردای جمهوری اسلامی چه جهنمی است؛ و راهی نداریم جز تلاش برای اصلاح مشکلات درون همین نظام!

میلیاردها دلار هزینه جمهوری اسلامی هم نمی‌توانست این تصویر دقیق را بسازد! چند سخنرانی، چند برنامه تلویزیونی، چند گزارش و تحلیل و خبر و مستند و فیلم و سریال لازم بود که چهره اینها را به مردم نشان دهد؟ درست است که آنها در کوتاه مدت سر و صدایی می‌کنند، اما نهایتا بازندگان بلندمدت‌اند.

*مستند ساز