تاریخ : 1401,چهارشنبه 02 آذر16:04
کد خبر : 451490 - سرویس خبری : آخرین اخبار اقتصادی

علت تعطیلی اصناف در اغتشاشات اخیر چه بود؟

رئیس اتاق اصناف تهران با اشاره به اغتشاشات اخیر و تعطیلی واحدهای صنفی گفت: این تعطیلی‌ها در راستای حفظ منافع در خطر واحدهای صنفی و امنیت آنها در برابر صدمات احتمالی بوده است.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از مهر، علی توسطی در اجلاس ماهانه این اتاق، با اشاره به ناآرامی‌های اخیر و تعطیلی واحدهای صنفی اظهار کرد: خوشبختانه با همکاری اتحادیه‌های صنفی توانستیم ناآرامی‌ها را به نحو احسن مدیریت و کنترل کنیم. این تعطیلی‌ها در راستای حفظ منافع در خطر واحدهای صنفی و امنیت آنها در برابر صدمات احتمالی بوده است.

رئیس اتاق اصناف تهران تصریح کرد: این اتفاقات بدون شک نیاز به تبیین، بررسی و تحلیل دارد تا بتوانیم با پیش بینی تدابیر لازم از وقوع برخی رویدادهای ناخوشایند برای واحدهای صنفی به ویژه واحدهای مستقر در بازار جلوگیری کنیم.

وی افزود: بدون شک آرامش و امنیت، خواسته اصلی و نیاز تمام مردم و اصناف است که برای تحقق آن و تأمین امنیت کیان و آرامش مورد نیاز ضمن هم اندیشی با مراکز مرتبط تدابیر لازم اتخاذ خواهد شد؛ همانگونه که در اتفاقات اخیر کنترل و ساماندهی اصناف با محوریت اتاق اصناف مد نظر مراکز ذیربط قرار گرفت.

رئیس اتاق اصناف تهران با اشاره به اهمیت کارکرد کمیسیون‌های تخصصی اتاق گفت: دیدگاه هیئت رئیسه به کمیسیون‌ها، کاملاً تخصصی بوده و همفکری‌های لازم با رؤسای اتحادیه‌های صنفی به عنوان اعضای این کمیسیون‌ها بر اساس حضور، علایق، تجربیات و تحصیلات آنها انجام می‌گیرد.