تاریخ : 1401,پنجشنبه 03 آذر02:52
کد خبر : 451576 - سرویس خبری : ورزشی

هدف ما انجام هفت بازی در قطر است

اسپانیا اولین گام خود در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را مقتدرانه برداشت و امشب موفق شد حریفش کاستاریکا را با ارائه یک بازی تهاجمی ۷-۰ در هم بکوبد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از "ورزش سه"، اسپانیا اولین گام خود در جام جهانی 2022 قطر را مقتدرانه برداشت و امشب موفق شد حریفش کاستاریکا را با ارائه یک بازی تهاجمی 7-0 در هم بکوبد.

اسپانیا در این مسابقه شش گلزن داشت تا نشان دهد به یک یا دو ستاره وابسته نیست. لوئیس انریکه در پایان بازی از همه ستارگانش تمجید کرد و روحیه آنها را بی‌نظیر دانست.

انریکه در گفتگو با خبرنگاران گفت:

درخشش استثنایی اسپانیا در این بازی
وقتی همه چیز اینقدر عالی پیش می‌رود فوتبال ورزشی دوست‌داشتنی می‌شود. ما با حریف سختی روبرو بودیم که می‌توانست برایمان دردسر درست کند ولی در کار با توپ و در کار بدون توپ امروز استثنایی بودیم. بازی تا وقتی داور سوت پایان را به صدا در بیاورد تمام نمی‌شود و بازیکنان ما امروز ثابت کردند با تمام وجود به این اصل معتقدند چون هرگز با هر برتری‌ای به فکر نگه داشتن بازی نبودند.

تنها هدف ما این است که در طول مدت مسابقه بر توپ و میدان حاکم باشیم. برای محقق کردن این هدف باید توپ را در اختیار داشت تا حریف خسته شود و فضاهای هر چه کوچکی در اختیارمان بگذارد. در پرسینگ حریف واقعا استثنایی بودیم و هر شانزده بازیکنی که در میدان حضور داشتند بی‌نظیر کار کردند. هر چند همچنان جای پیشرفت داریم.

استفاده از رودری به عنوان دفاع وسط
ما این را می‌دانیم که رودری شرایط لازم برای بازی در دفاع وسط را دارد. او در عین حال می‌تواند به عنوان وینگر و رابط بین خط دفاع و میانی هم به بهترین شکل بازی کند. رودری بازیکنی کامل است و ما بر حسب شرایط هر مسابقه اگر بتوانیم او را در نقش مورد نیاز تیم به کار بگیریم به نفع تیم ملی اسپانیا خواهد بود. من واقعا خوش‌شانس هستم که چنین بازیکنانی دارم.

ترکیب اصلی انریکه برای بازی مقابل آلمان
نمی‌دانم در آن بازی چه کسانی به میدان می‌روند. مهم این نیست که یازده نفر هر بازی چه کسانی هستند. باید همه در کنار هم به هدف‌مان که انجام هفت بازی در این تورنمنت است برسیم. من تا کنون هیچوقت یک ترکیب را تکرار نکرده‌ام و احتمالا این بار هم ترکیب را تکرار نخواهم کرد.

رضایت از عملکرد مارکو آسنسیو
مارکو آسنسیو از هر نظر فو‌ق‌العاده است. فوتبالیستی با اعتماد به نفس بالا که امروز به عنوان شماره 9 تیم ما درخشان بود. او بازیکن درجه‌یکی است و من از اینکه شرایطی تا این حد خوب دارد خوشحالم.