تاریخ : 1401,یکشنبه 06 آذر21:53
کد خبر : 451976 - سرویس خبری : آخرین اخبار ورزشی

«با همدلی پیروز شدیم»

بعد از کسب سهمیه جهانی اظهارنظر بازیکنان تیم ملی هندبال زنان

هندبالیست‌های تیم بانوان ایران پس از صعود به مرحله نیمه نهایی و کسب سهمیه رقابت‌های جهانی اظهار داشتند که این موفقیت بزرگ با همدلی و برنامه ریزی کادر فنی به دست آمده است.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»،  نوزدهمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی زنان آسیا به میزبانی کره جنوبی در جریان است. تیم ملی هندبال زنان کشورمان، صبح امروز موفق شدند در سومین بازی خوب و این رویداد با نتیجه ۳۲ بر ۱۳ مقابل تیم استرالیا پیروز شده و برای دومین دوره پیاپی سهمیه رقابت‌های جهانی را از آن خود کنند.

هندبالیست‌های ایرانی پیش از این برابر تیم‌های هند و ازبکستان نیز با اختلاف گل پیروز شده بودند.

در پایان این دیدار، حدیثه نوروزی به عنوان بهترین بازیکن زمین شناخته شد.

در دو روز گذشته نیز فاطمه مریخ از ایران به عنوان برترین بازیکن زمین معرفی شده بود.

مینا وطن پرست کاپیتان تیم ملی هندبال در پایان بعد از برد تیمش برابر استرالیا گفت: ما هدف بزرگی داشتیم و آمده بودیم تا برای دومین بار پیاپی سهمیه مسابقات جهانی را کسب کنیم و خوشبختانه این اتفاق با همدلی تیممان رخ داد.

وی افزود: ما به هدفی که می‌خواستیم رسیدیم و آن هم کسب سهمیه دیدارهای جهانی بود. باید در اینجا از حامی تیم ملی هندبال زنان، باشگاه سنگ آهن بافق یزد که به ما کمک کردند تا در این رویداد شرکت کنیم تشکر کنم. همینطور باید از آقای پاکدل رئیس فدراسیون که در این چند سال گذشته از هندبال بانوان ایران حمایت ویژه ای کرده‌اند نیز تشکر کنم.

آرزو محمدی دروازه بان تیم ملی هم با مثبت ارزیابی کردن عملکرد هم تیمی‌های خود در سه بازی برگزار شده در مسابقات قهرمانی آسیا گفت: خدا را شکر توانستیم در سومین بازی برابر تیم استرالیا پیروز شویم و سهمیه دیدارهای جهانی را به دست آوریم.

وی گفت: بچه‌های ما در بازی امروز خیلی خوب بودند و عملکرد خوبی داشتیم و توانستیم این بازی را هم با اختلاف زیاد ببریم.

هانیه کریمی دیگر هندبالیست حاضر در مسابقات قهرمانی آسیای کره جنوبی هم خاطرنشان کرد: صبح امروز سومین بازی خود را برابر استرالیا با پیروزی پشت سر گذاشتیم. تیم ما موفق شد با سه برد پیاپی و با اقتدار از گروه خود صعود کرده و بار دیگر سهمیه جهانی را از آن خود کند.

هندبالیست تیم ملی ایران بیان داشت: ما یک بازی دیگر در گروه خود داریم که برابر تیم میزبان می‌باشد. امیدواریم بتوانیم در ادامه مسابقات قهرمانی آسیا به بردهای متوالی خود ادامه داده و بر روی یکی از سکوهای مسابقات قرار بگیریم و مدال خوش رنگی را برای اولین بار در این رده سنی به دست آوریم.

مبینا حسن نژاد بازیکن تیم ملی هندبال بانوان ایران با بیان اینکه با یاری خدا توانستیم تیم استرالیا را از پیش رو برداشته و راهی مسابقات جهانی شویم گفت: با برنامه ریزی خوب کادر فنی و با همدلی و همیاری اعضای تیم توانستیم این بازی را هم همچون دو بازی گذشته با اختلاف زیاد پیروز شویم.

ملی پوش ایران ادامه داد: با کسب این برد، صعودمان به جمع ۴ تیم برتر مسابقات قطعی شد و برای دومین دوره پیاپی راهی مسابقات قهرمانی جهان شدیم.

 تیم ملی هندبال زنان بزرگسال ایران با کسب این پیروزی ارزشمند ورود خود را به جمع ۴ تیم برتر مسابقات قهرمانی آسیا قطعی کرده و برای دومین دوره پیاپی سهمیه جهانی را به دست آوردند. در این رویداد شش سهمیه جهانی توزیع خواهد شد.

تیم هندبال بانوان ایران در ادامه مسابقات مرحله گروهی دو روز آینده به مصاف تیم کره جنوبی خواهد رفت.