تاریخ : 1401,جمعه 11 آذر11:45
کد خبر : 452509 - سرویس خبری : آخرین اخبار صفحه اول

آمریکا از ما خواست تا در روند انجام عملیات زمینی در شمال سوریه تجدیدنظر کنیم

«خلوصی آکار» وزیر دفاع ترکیه امروز پنجشنبه در سخنانی در یک نشست خبری در آنکارا گفت: به کشورهای متحد هشدار دادیم که به هر دلیلی از گروهک تروریستی پ ک. ک / ی. پ. گ حمایت نکنند. آنها نباید از پرچم ها و لباس‌ های خود به گونه‌ ای استفاده کنند که تشخیص آنها از تروریست‌ ها دشوار باشد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»  به نقل از مهر، «خلوصی آکار» وزیر دفاع ترکیه امروز پنجشنبه در سخنانی در یک نشست خبری در آنکارا گفت: به کشورهای متحد هشدار دادیم که به هر دلیلی از گروهک تروریستی پ ک. ک / ی. پ. گ حمایت نکنند. آنها نباید از پرچم ها و لباس‌ های خود به گونه‌ ای استفاده کنند که تشخیص آنها از تروریست‌ ها دشوار باشد.

وزیر دفاع ترکیه اضافه کرد: به آنها یادآوری شد که تروریست ها را از مناطق استقرار خود دور نگه دارند و در نهایت همه روابط خود با گروه‌ های تروریستی را قطع کنند.

وی همچنین در خصوص اظهارات مقامات آمریکایی در مورد عملیات احتمالی نیروهای مسلح ترکیه در شمال سوریه گفت: آنها از ما خواستند تا در روند مذکور بازنگری کنیم. ما نیز حساسیت های خود را توضیح دادیم و خواستار عمل به وعده‌ ها شدیم. تاکید کردیم که آنها نیز باید ما را درک کنند.

وی همچنین در حالی که نیروهای کشورش با نقض قوانین بین المللی در تجاوز به خاک دمشق به سر می‌برند، از واشنگتن خواست تا درکی مناسب از وضعیت در سوریه داشته باشد.