تاریخ : 1401,یکشنبه 13 آذر02:47
کد خبر : 452661 - سرویس خبری : آخرین اخبار صفحه اول

بارش در شمال استان سمنان

ورود سامانه کم فشار بارشی و برودتی به استان سمنان سبب بارش‌های پراکنده در شمال و ارتفاعات شده و هم اکنون در برخی نقاط استان برف می‌بارد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از مهر، بنا به اعلام هواشناسی، ورود سامانه کم فشار بارشی به استان سمنان از عصر امروز سبب بارش برف و باران به خصوص در نیمه شمالی استان سمنان شده است به نحوی که تمام راه‌های نیمه شرقی و شمالی استان هم اکنون لغزنده و مه آلود هستند.

بارش‌ها در ارتفاعات به شکل برف است و پلیس راه از مردم خواسته در صورت عدم لزوم از ورود به جاده‌های استان به خصوص ارتفاعات پرهیز کنند. همچنین مه آلودگی شدید در محورهای سمنان، دامغان و شاهرود باعث کاهش دید شده است.

توصیه پلیس راه در کنار عدم ورود به جاده‌های مرتفع استان سمنان به دلیل بارش برف و باران و کاهش دید افقی، استفاده از زنجیر چرخ و لوازم مورد نیاز فصل زمستان است. باران هم اکنون در شاهرود و دامغان در حال بارش است و در شمال مهدی شهر، دامغان و شاهرود همچنین میامی، برف باریده است.

فعلاً هیچ جاده‌ای در استان طبق اعلام پلیس راه مسدود نیست اما راه‌های مرتفع و کوهستانی استان لغزنده هستند.

بارش‌ها و برودت هوا تا دو روز دیگر در استان سمنان ادامه دارند و احتمال یخ زدگی و سرمازدگی باغات نیز وجود دارد همچنین کاهش شدید دما در شرق استان سمنان احتمال لغزندگی جاده‌ها همزمان با بامداد امروز را به دلیل یخ زدگی افزایش داده است.