تاریخ : 1401,دوشنبه 14 آذر09:46
کد خبر : 452807 - سرویس خبری : آخرین اخبار صفحه اول

استیصال اسرائیل در برابر مقاومت

روزنامه یدیعوت احارانوت در گزارشی در این رابطه اذعان کرد در سایه عدم توفیق یگان‌های ارتش مستقر در کرانه باختری برای سرکوب و متوقف کردن موج انتفاضه مردمی در کرانه باختری درخواست برای فراخوانی نیروهای احتیاط از سوی ارتش اسرائیل تقدیم کنست شده است.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از تسنیم، روزنامه یدیعوت احارانوت در گزارشی در این رابطه اذعان کرد در سایه عدم توفیق یگان‌های ارتش مستقر در کرانه باختری برای سرکوب و متوقف کردن موج انتفاضه مردمی در کرانه باختری درخواست برای فراخوانی نیروهای احتیاط از سوی ارتش اسرائیل تقدیم کنست شده است.

به نوشته این رسانه عبری زبان، در چارچوب این درخواست، پیش بینی می‌شود 66 گردان احتیاط همزمان با آغاز سال جدید میلادی (کمتر از سه هفته دیگر) به خدمت فراخوانده شوند.

به اعتراف احرانوت تا قبل از شکل‌گیری موج جدید مقاوت در کرانه باختری 13 گردان احتیاط در این منطقه مشغول فعالیت بودند این در حالی است که در حال حاضر شمار نیروهای احتیاط 25 گردان است که به شکل متمرکز در انجام عملیات علیه فلسطینیان فعالیت می‌کنند و قرار است با آغاز سال جدید میلادی 66 گردان به طور همزمان فراخوانده شوند.

یدیعوت احارانوت در عین حال خبر داد، طبق قانون، نیروهای احتیاط باید هر سه سال یک بار به خدمت فراخوانده شوند اما ارتش اسرائیل از این محدودیت هم عبور کرده است، به نحوی که ارتش اسرائیل حدود 50 گردان احتیاط را فرا خوانده است که اکثر قریب به اتفاق آنها در کرانه باختری برای مقابله با مبارزان فلسطینی به کار گرفته شدند.

رسانه صهیونیستی در پایان نیز اعتراف کرد، براساس ارزیابی‌های ارتش اسرائیل نشان می‌دهد شرایط امنیتی فعلی در آینده نزدیک به پایان نخواهد رسید و شاید تا ماه رمضان پیش رو هم ادامه پیدا خواهد کرد، همین امر باعث می‌شود تا نه تنها برای سال 2023 بلکه برنامه‌هایی برای فراخوانی نیروهای احتیاط در سال 2024 هم در دستور کار ارتش قرار بگیرد.