تاریخ : 1401,دوشنبه 14 آذر20:37
کد خبر : 452872 - سرویس خبری : آخرین اخبار اقتصادی

نامه مجمع دانشجویان عدالتخواه در پی پیشنهاد بذرپاش به عنوان وزیر راه

مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه تهران در پی پیشنهاد آقای بذرپاش به عنوان وزیر راه و شهرسازی نامه ای خطاب به نماینده مجلس منتشر کرد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»، مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه تهران در پی پیشنهاد آقای بذرپاش به عنوان وزیر راه و شهرسازی نامه ای خطاب به نماینده مجلس منتشر کرد.

به نام خدا

نمایندگان مجلس شورای اسلامی

سلام علیکم

همانگونه که پیش‌بینی‌ می‌شد، متأسفانه رئیس جمهور سرانجام آقای مهرداد بذرپاش را به‌عنوان وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی به مجلس معرفی کرد. این اتفاق که علی‌رغم نگرانی‌های دل‌سوزان در خصوص حواشی و ابهامات فراوان در خصوص آقای بذرپاش، مخصوصا در رابطه با مسائل پیش آمده در زمان انتخاب ایشان به‌عنوان رئیس دیوان محاسبات و نداشتن سابقه مرتبط با وزارت راه و شهرسازی در کارنامه آقای بذرپاش، رقم خورده است، نشان‌دهنده آن است که متأسفانه جناب رئیس جمهور و دولت ایشان، فاقد ایده‌ای محوری و کلان برای پیش‌برد امور کشور هستند و انتصابات ایشان، بیش از آن که در راستای پیش‌برد برنامه‌ای مشخص برای بهبود وضعیت کشور باشد، تحت تأثیر لابی‌های اصحاب قدرت و برنامه‌های افراد در راستای تحرک آسانسوری در سپهر سیاسی کشور است. این مسأله به‌وضوح در رابطه با وزیر کار نیز مشهود بود. بر همین اساس به‌نظر می‎رسد که دیگر درخواست از ایشان برای اصلاح رویه دولت، راه به جایی نخواهد برد.

اما شما نمایندگان مجلس که باید به راستی وکیل مردم باشید نیز پیش از این، در جریان انتخاب رئیس دیوان محاسبات، در آزمون پافشاری بر قانون و حفظ حرمت آن مردود شدید. حتما به‌خاطر دارید که پیش از انتخاب آقای بذرپاش به‌عنوان رئیس دیوان محاسبات، مسائلی در خصوص سوابق کاری ایشان و تطبیق آن با قانون و اتهام استفاده ایشان از سندی جعلی مطرح شد که شما بدون توجه و پاسخگویی نسبت به آن‌ها، ایشان را به‌عنوان رئیس دیوان محاسبات انتخاب کردید. انتخابی که می‌توان آن را نماد پیروزی لابی‌های اصحاب قدرت بر شایسته‌سالاری، سوءاستفاده از جوان‌گرایی برای پیش‌برد پروژه‌های سیاسی خاص و بی‌ارج بودن قوانین نزد شما دانست. حال اما فرصتی دوباره پیش آمده تا با رأی عدم اعتماد به آقای بذرپاش به‌عنوان وزیر راه و شهرسازی، نشان دهید که آن‌چه در اولویت تصمیم‌گیری‌های شماست، رعایت مصالح عمومی، شایسته‌سالاری و حاکمیت قانون است. امید به اصلاح رویه‌های غلط را در دل مردم زنده نگه‌دارید و از درافتادن بیشتر دولت به ورطه باندبازی و سهم‌خواهی جلوگیری کنید.

والسلام علی من اتبع الهدی

مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه تهران