تاریخ : 1401,پنجشنبه 17 آذر02:53
کد خبر : 453174 - سرویس خبری : آخرین اخبار صفحه اول

اقدامات ضدایرانی آلمان و آمریکا نقض حقوق بشر است

حجت‌الاسلام «علیرضا سلیمی» عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی در رابطه با هماهنگی آلمان و آمریکا در حمایت از آشوبگران در ایران، اظهار داشت: متاسفانه اروپایی‌ها و ایالات متحده از زمان پیروزی انقلاب اسلامی درصدد ایجاد دردسر برای کشورمان بوده اند و هیچگاه از خودشان حسن نیت نشان نداده‌اند.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از دفاع‌پرس، حجت‌الاسلام «علیرضا سلیمی» عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی در رابطه با هماهنگی آلمان و آمریکا در حمایت از آشوبگران در ایران، اظهار داشت: متاسفانه اروپایی‌ها و ایالات متحده از زمان پیروزی انقلاب اسلامی درصدد ایجاد دردسر برای کشورمان بوده اند و هیچگاه از خودشان حسن نیت نشان نداده‌اند.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اقدامات اخیر اورپایی‌ها مانند قطعنامه حقوق بشری دخالت آشکار در امور داخلی ایران محسوب می‌شود، اظهار کرد: این اقدامات بیانگر روحیه ضدبشری قاره سبز است، زیرا آن‌ها نمی‌خواهند کشور‌ها استقلال داشته باشند.

وی با بیان اینکه آلمانی‌ها باید پاسخگوی اقداماتشان در زمان جنگ تحمیلی علیه کشورمان باشند، زیرا ده‌ها نفر بخاطر بمب‌های شیمیایی آلمان‌ها که در دست صدام بود شهید شدند و آسیب دیدند، ادامه داد: بدون شک بیان سخنگوی وزارت امور خارجه آلمان مبنی بر هماهنگی با آمریکا در حمایت از آشوبگران نشان دهنده اقدامات عملی آن‌ها برای ایجاد بلوا و آشوب در کشورمان بوده که امری محکوم است.

نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه منافقین هزاران نفر از ملت ایران را شهید کردند، افزود: امروزه این گروه‌های تروریستی در کشور‌های اروپایی دفتر دارند و مورد حمایت آمریکایی‌ها قرار دارند.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در این میان کاخ سفید نیز حمایت‌های مالی زیادی از گروه‌های تروریستی مانند منافقین و کومله‌ها انجام می‌دهد تا در کشورمان تنش ایجاد کنند.