تاریخ : 1401,شنبه 08 بهمن20:59
کد خبر : 459462 - سرویس خبری : آخرین اخبار صفحه اول

منوچهر متکی: احزاب نقش مهمی در انتخابات و بالا بردن مشارکت مردمی دارند

همایش خانه احزاب ایران با عنوان «آسیب‌شناسی در انتخابات اخیر» با حضور احمد وحیدی وزیر کشور، منوچهر متکی رئیس خانه احزاب ایران، محمدرضا غلامرضا معاون سیاسی وزیر کشور، عبدالله مرادی دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب، مصطفی کواکبیان دبیرکل حزب مردم‌سالاری ‌و تعدادی دیگر از دبیرکل احزاب مختلف در وزارت کشور آغاز شد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از فارس، همایش خانه احزاب ایران با عنوان «آسیب‌شناسی در انتخابات اخیر» با حضور احمد وحیدی وزیر کشور، منوچهر متکی رئیس خانه احزاب ایران، محمدرضا غلامرضا معاون سیاسی وزیر کشور، عبدالله مرادی دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب، مصطفی کواکبیان دبیرکل حزب مردم‌سالاری ‌و تعدادی دیگر از دبیرکل احزاب مختلف در وزارت کشور آغاز شد.

متکی در این همایش گفت: مجلس، ریاست جمهوری، خبرگان و شوراها، نمونه‌ای از تبلور مردم است که در انتخابات تجلی پیدا می‌کند. اگر چه در مقایسه با بسیاری از کشورها از جمله کشورهای غربی تراز خوبی را حفظ کرده، اما از سپیده دم انقلاب، دو‌ انتخابات اخیر تراز در مقایسه با تراز بالای جمهوری اسلامی قابل مقایسه نیست بنابراین دوستان ما در خانه احزاب فکر کردند برگزاری نشستی برای هم‌اندیشی در آسیب‌شناسی با هدف تولید نشاط، تولید حضور باشکوه و مشارکت بالا، می‌تواند مفید باشد.

متکی در ادامه افزود: اولین نکته موثر در حضور مردم در انتخابات، عملکرد دولت‌ها است. در جاهایی که برای مردم جا افتاده و دولت به خوبی عملکرده، ما افزایش مشارکت را تا مرز ۸۵ درصد را داشتیم و در جایی هم که باور عمومی توسط کارآمدی دولت لطمه ببیند، در مشارکت مردم و کاهش آن اثرگذار خواهد بود.

رئیس خانه احزاب ایران اضافه کرد: عملکرد مجلس هم در مشارکت مردم به عنوان یک عامل، موثر است. تعدد کاندیداها و حضور از احزاب مختلف در انتخابات هم می‌تواند مشارکت مردم در انتخابات را بالا ببرد. مردم باید بدانند که بر اساس سلیقه و تیپ آنها، افرادی در انتخابات حضور دارند.

وی تأکید کرد: احزاب نقش مهمی در انتخابات و بالا بردن مشارکت مردمی در انتخابات دارند و باید مشوق مردم بوده و در صحنه پرآشوب که دشمنان در همه زمینه‌ها تلاش می‌کنند ناامیدی را تزریق کنند، امید را بالا ببرند.