تاریخ : 1401,شنبه 08 بهمن22:56
کد خبر : 459478 - سرویس خبری : آخرین اخبار فرهنگی اجتماعی

قالیباف: اجلاس الجزایر، فرصت خوبی درراستای توسعه روابط کشورهای اسلامی است

رئیس مجلس شورای اسلامی، پیش از سفر به الجزایر، گفت: امیدوارم از این فرصت ۲ روزه، استفاده لازم را در راستای توسعه روابط و وحدت بین کشورهای اسلامی ببریم.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی پیش‌از سفر به اجلاس سران مجالس کشورهای اسلامی در الجزایر، در نشست خبری که در فرودگاه مهرآباد تهران برگزار شد، گفت: به دعوت رئیس مجلس الجزایر،  به مناسبت برگزاری هفدهمین کنفرانس همکاری ها بین کشورهای سازمان همکاری‌های اسلامی به الجزایر سفر خواهیم کرد.

قالیباف افزود: ۴۵ کشور اسلامی عضو، در این کنفرانس شرکت می‌کنند و بیش‌از ۴۰ پارلمان در این کنفرانس حضور دارند و بیش‌از ۲۰ نفر از رؤسای مجالس در این کنفرانس شرکت می‌کنند و بدون شک این کنفرانس از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. مخصوصاً که محور بحث، جهان اسلام و چالش‌های نوسازی و توسعه در جهان اسلام است.

وی اظهار کرد: موضوعی که به‌صورت ابتکاری در این کنفرانس مطرح خواهم کرد، جهان اسلام، هم‌بستگی برای صلح و توسعه پایدار است. طبیعتاً این فرصتی است که ما در اختیار داریم تا روابط چندجانبه با کشورهای حاضر در این اجلاس و به‌صورت مخصوص روابط ۲ جانبه بین ایران و الجزایر، گسترش یابد و امیدوارم از این فرصت ۲ روزه، استفاده لازم را در راستای توسعه روابط و وحدت بین کشورهای اسلامی ببریم.