تاریخ : 1402,دوشنبه 07 فروردين01:47
کد خبر : 465460 - سرویس خبری : آخرین اخبار صنفی آموزشی

تضعیف اعتماد عمومی معلمان توسط سازمان برنامه و بودجه

 شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان در نامه‌ای به رئیس جمهور نوشت: قیمت تضعیف اعتماد عمومی معلمین به نظام، توسط سازمان برنامه و بودجه، با چند برابر بودجه رتبه‌بندی جبران نمی شود.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان در نامه‌ای به رئیس جمهور نوشت: قیمت تضعیف اعتماد عمومی معلمین به نظام، توسط سازمان برنامه و بودجه، با چند برابر بودجه رتبه‌بندی جبران نمی شود.

حجت الاسلام والمسلمین جناب اقای رئیسی
رئیس محترم جمهور 
سلام علیکم
آرمان تحول تا زمانی دارای وجاهت و پذیرش است که اولا سیاست ها مقیاس تحولی داشته و اقدامات و نتایج نیز نوید بخش فردایی روشن باشند.
برای ما واضح است که سیاست های دولت شما در راستای اولویت بخشی به آموزش و پروش و شانیت بخشی به مقام معلم بوده اما گاهی در اجرا مسیری انتخاب می شود که هیچ سنخیتی با آرمان و اهداف مقصود ندارد.
رتبه بندی بار بر زمین مانده ای بود که دولت شما عزم جدی برای برداشتن آن داشت اما به نوع اجرای آن انتقادات زیادی وارد است و این نقایص باعث شد تا شاهد سلسله اتفاقاتی باشیم که همه، پیامد همان خشت اولی است که کج بنا نهاده شده.
فارغ از انتقاداتی که در حوزه های مختلف می توان به رتبه بندی وارد کرد یک موضوع حائز اهمیت است و آن اینکه نباید به گونه ای گام برداشت که شان و منزلت معلم دستمایه و بازیچه هر محفلی شود.
چرا هزینه اختلاف بین قوای تقنینی و سیاستگذار من جمله وزارت آموزش و پرورش و سازمان برنامه و بودجه را باید معلم با به تاراج رفتن آبرویش پرداخت کند؟ در ازای لگدمال کردن مقام معلم چه آورده همراه با افتخاری می توانیم داشته باشیم؟ و یا هزینه تضعیف اعتماد ملی معلمان را با چه مبلغی می توان جبران کرد؟!
در روزهای منتهی به سال جدید تمامی خبرها، حول موضوعات "پرداخت نشدن حقوق معلمان" یا وعده‌های به ظاهر فاتحانه "حقوق معلمان به زودی واریز خواهد شد" میچرخد. 
جناب رئیسی!
 گله و شکایت از بی تدبیری هایی است که مقدمات این شرایط را فراهم میکند.
رتبه بندی قرار بود با هدف افزایش کیفیت و بهره‌وری و همچنین انگیزه بخشی به معلمان، اجرا شود. اما پر واضح بود که این راه، قطعا به افزایش کیفیت منتهی نخواهد شد و اتفاقاتی مثل موضوع حاضر، هدف دوم که افزایش انگیزه بود را هم در نطفه از بین خواهد برد.

صبر و شکیبایی و عزت نفس ما معلمان اجازه نمی‌دهد تا رسالت خود را در ترازویی قرار داده و آن را با هر چیزی معامله کنیم اما خواهش داریم تا شما نیز خود را در قبال حفظ این جایگاه مسئول بدانید.