تاریخ : 1402,دوشنبه 08 خرداد14:32
کد خبر : 471822 - سرویس خبری : آخرین اخبار صنفی آموزشی

مرحله پایانی مسابقات ملی مناظره دانشجویان آغاز به کار کرد

مرحله پایانی یازدهمین دوره «مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران» از صبح امروز به میزبانی دانشگاهی علم و فرهنگ آغاز شد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ مرحله پایانی مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران با حضور ۱۲ گروه دانشجویی برگزیده مرحله منطقه‌ای، از امروز دوشنبه ۸ خردادماه آغاز شده و تا چهارشنبه ۱۰ خردادماه در دانشگاه علم و فرهنگ ادامه خواهد داشت.

در این مرحله، گروه‌های دانشجویی از استان‌های فارس، اصفهان (۳ گروه)، مازندران، خراسان رضوی، همدان، زنجان، ایلام، قزوین و تهران (۲ گروه) با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته، روز چهارشنبه ۱۰ خردادماه، مناظره نهایی و مراسم اختتامیه برگزار و تیم قهرمان یازدهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران مشخص می‌شود.

به گفته رییس سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی، ۱۵۴۸ نفر در قالب ۳۸۷ تیم در این دوره مسابقات شرکت کردند که از این تعداد، ۷۰ تیم از استان تهران و ۳۱۷ تیم از سایر شهر‌ها بودند. استان یزد با ۳۲ تیم، بیشترین تعداد شرکت‌کننده‌ها را از آن خود کرد و استان مرکزی با ۲۶ شرکت‌کننده در جایگاه دوم و استان‌های چهارمحال بختیاری، زنجان و اصفهان نیز با ۲۴ شرکت‌کننده در جایگاه سوم بیشترین تیم‌های شرکت‌کننده قرار دارند. همچنین ۷.۶ درصد دانشجوی مقطع کاردانی؛ ۸۰.۹ درصد دانشجوی مقطع کارشناسی؛ ۷.۷ درصد دانشجوی مقطع کارشناسی‌ارشد و ۳.۸ درصد دانشجوی مقطع دکتری هستند.

جامعه آماری دانشگاه‌ها شرکت‌کنندگان نیز به ترتیب ۵۲.۵ درصد دانشگاه‌های متعلق به وزارت علوم؛ ۵ درصد دانشگاه آزاد اسلامی؛ ۵.۷ درصد دانشگاه‌های علوم‌پزشکی؛ ۰.۱ درصد دانشگاه‌های فنی‌حرفه‌ای؛ ۱۶.۸ درصد دانشگاه‌های علمی‌کاربردی و ۰.۸ درصد حوزه‌های علمیه هستند.

منبع: دانشجو