تاریخ : 1402,سه شنبه 09 خرداد03:35
کد خبر : 471886 - سرویس خبری : آخرین اخبار صفحه اول

کشته شدن ۵۵ تروریست داعش در حمله ارتش نیجر

ارتش نیجر روز دوشنبه اعلام کرد که ۵۵ تروریست وابسته به داعش در عملیات مشترک با ارتش نیجریه کشته شدند.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از فارس، ارتش نیجر روز دوشنبه اعلام کرد که ۵۵ تروریست وابسته به داعش در عملیات مشترک با ارتش نیجریه کشته شدند.

به گزارش وبگاه «دیفنس پست» این عملیات مشترک نظامی ۲۲ روز طول کشید و مکان آن شمال شرقی منطقه مرزی نیجریه با نیجر بود. ارتش نیجر اعلام کرده که در بین این ۵۵ تروریست، چند عضو ارشد داعش وجود داشتند.

نیجر، یکی از فقیرترین کشورهای جهان در قاره آفریقا است که با عملیات متعدد  شبه نظامیان در جنوب غربی خود مواجه است. منطقه وسیع «دریاچه چاد» که بین نیجریه، نیجر، کامرون و چاد مشترک است، مکانی برای فعالیت تروریست‌های داعش و بوکوحرام است. چهار کشور همسایه این دریاچه  سال ۲۰۱۵ یک نیروی چند ملیتی ضد تروریست راه اندازی کردند.

نیجر اوایل ماه جاری اعلام کرد که ارتش این کشور ۱۴۰۰ نفر از هواداران بوکوحرام را که در پی ورود به این کشور آفریقایی بودند،  دستگیر کرده است.

شمال غربی نیجریه نیز یکی از پر هرج و مرج‌ترین مناطق این کشور آفریقایی است. تخمین زده  شده که ۳۰۰۰۰ راهزن مسلح در  این  منطقه حضور دارند. مقام‌های دولتی نیجریه اعلام کرده‌اند که  راهزنان با گروه تروریستی بوکوحرام در ارتباط هستند.

به گفته منابع نیجریه‌ای، رودخانه «یزارام» در ایالت «بورنو» از اصلی‌ترین مقرهای تروریست‌های بوکوحرام است، گروهکی که در سال ۲۰۱۶ با گروهک داعش بیعت کرده و نام خود را به «ولایت غرب آفریقا» تغییر داد. گروهک تروریستی بوکوحرام در سال ۲۰۱۴ با ربودن صدها دختر دانش‌آموز از مدرسه‌ای در ایالت «برنو» به شهرت رسید و توجه رسانه‌ها و جامعه بین‌المللی را به سمت خود جلب کرد