تاریخ : 1402,یکشنبه 14 خرداد22:41
کد خبر : 472313 - سرویس خبری : آخرین اخبار صفحه اول

امیرعبداللهیان در جریان وضعیت حجاج ایرانی قرار گرفت

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه در گفت‌وگوی تلفنی با حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در خصوص آخرین وضعیت حجاج ایرانی بیت الله الحرام کسب اطلاع کرد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از فارس، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه در گفت‌وگوی تلفنی با حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در خصوص آخرین وضعیت حجاج ایرانی بیت الله الحرام کسب اطلاع کرد.

وزیر امور خارجه در این تماس تلفنی گزارشی از گفت‌وگوی انجام شده در حاشیه اجلاس بریکس پلاس در کیپ تاون آفریقای جنوبی با فیصل بن فرحان وزیر خارجه عربستان سعودی در  خصوص مناسبات فیمابین و خصوصا تسهیلات مرتبط با حجاج ایرانی ارائه کرد.

حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت نیز در این گفت‌وگوی تلفنی از شرایط مطلوب حجاج ایرانی بیت الله الحرام خبرداد و ابراز امیدواری کرد که امسال همه مسلمانان، امت اسلام و ایرانیانی که به مکه مکرمه و‌ مدینه منوره مشرف می‌شوند، زیارت و‌ حجی موفق و سرشار از معنویت به جا آورند.

امیرعبداللهیان همچنین در تماس تلفنی با  سرپرست موقت سفارت ایران در ریاض در جریان آخرین وضعیت و برنامه ریزی انجام شده برای افتتاح سفارت جمهوری اسلامی ایران در ریاض و سرکنسولگری در جده قرار گرفت. 

وزیر امور خارجه در این گفت‌وگوی تلفنی ضمن ابراز خرسندی از انجام خوب امور زوار ایرانی در سرزمین وحی، بر مساعدت کامل سفارت ایران برای تسهیل امور حجاج ایرانی و در تماس با مقامات ذیربط عربستان سعودی تأکید کرد.