تاریخ : 1402,دوشنبه 15 خرداد17:51
کد خبر : 472336 - سرویس خبری : آخرین اخبار صفحه اول

تکرار سانحه ریلی در هند با واژگونی قطار باری در ایالت اودیشا

یک  قطار باری حامل سنگ آهک امروز دوشنبه در ایالت اودیشا از ریل خارج شد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از فارس، یک  قطار باری حامل سنگ آهک امروز دوشنبه در ایالت اودیشا از ریل خارج شد.

روزنامه تایمز هند امروز دوشنبه گزارش داد که پنج واگن یک قطار باری از ریل خارج شده است، اما هنوز خبری از تلفات جانی نیست.

این حادثه در منطقه برگره در حدود 500 کیلومتری بالاسوره رخ داد جایی که جمعه گذشته دو قطار مسافربری دچار مرگبارترین حادثه ریلی در 20 سال اخیر شدند.

سخنگوی شرکت راه آهن دولتی هند گفت که  قطار باری سانحه دیده امروز متعلق به یک شرکت خصوصی است و سنگ آهک را از  طریق راه آهن از محل معدن به کارخانه سیمان منتقل می‌کرد.

دو قطار مسافربری و یک قطار باری در روز دوم ژوئن (۱۲ خرداد ۱۴۰۱) در همین ایالت اودیشا با یکدیگر برخورد کردند که در آن تعدادی از واگن‌های قطارهای سریع السیر به مقصد چنای از ریل خارج شد و با قطار باری در مسیرهای موازی برخورد کردند.

براثر این برخورد، تعدادی از واگن‌های  دو قطار مسافربری واژگون شد که بر اساس آمار رسمی ۲۷۵ نفر جان باختند و ۱۱۷۵ نفر مجروح شدند که ۷۹۳ نفر از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

هندوستان با حوادث ریلی ناآشنا نیست و تاکنون چندین بار با فجایع ریلی روبرو شده است که بدترین آن‌ مربوط به سال ۱۹۸۱ می‌شود که در آن یک قطار در حین عبور از یک پل در «بیهار» از ریل خارج شد و قطار به داخل رودخانه افتاد و بین ۸۰۰ تا یکهزار نفر جان خود را از دست داده‌اند اما حادثه روز جمعه، ظاهراً بدترین حادثه ریلی هند از دهه ۱۹۹۰ تاکنون محسوب می‌شد.