تاریخ : 1402,چهارشنبه 17 خرداد15:57
کد خبر : 472528 - سرویس خبری : آخرین اخبار صنفی آموزشی

دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی عضو انجمن بین‌‍‌المللی دانشگاه‌ها شد

معاون بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی از عضویت رسمی این مرکز آموزشی در انجمن بین‌المللی دانشگاه‌ها "International Association of Universities" خبر داد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ بابک شریف کاشانی ضمن اعلام این خبر، توضیح داد: انجمن بین‌المللی دانشگاه‌ها، یک انجمن جهانی برای رؤسای دانشگاه‌ها، مؤسسات و انجمن‌ها است که حدود ۶۰۰ عضو دارد. در این انجمن، حدود ۶۰۰ عضو از ۱۳۰ کشور جهان برای شناسایی، هم‌اندیشی و اقدام در مورد اولویت‌های مشترک گردهم آمدند.

شریف کاشانی انجمن بین‌المللی دانشگاه‌ها را یک پلتفرم برای شبکه‌سازی و همکاری‌های بین‌المللی برشمرد و خاطرنشان کرد: این انجمن ضمن دعوت از نمایندگان جامعه آموزش عالی جهانی در کنفرانس‌ها، جلسات جهانی، کارگاه‌های تخصصی و وبینار‌ها با تمرکز بر مسایل کلیدی از جمله برنامه آموزش عالی جهانی اقدام می‌کند و با گردآوری کارشناسان و روسای دانشگاه‌ها و موسسات از سراسر جهان به هم اندیشی می‌پردازند.

معاون بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی خاطرنشان کرد: از پلتفرم تخصصی انجمن مذکور تعاملاتی اعم از تبادل اطلاعات در بخش‌های بین‌المللی سازی، توسعه پایدار، آموزش عالی دیجیتال و رهبری مبتنی بر ارزش‌ها بهره برداری می‌شود.

وی از مزایای عضویت در پایگاه داده آموزش عالی جهانی WHED به عضویت در مجله IAU Horizons و اشتراک در فصلنامه سیاست آموزش عالی و... اشاره کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهید بهشتی، رئیس و اعضای هیئت‌مدیره انجمن بین‌المللی دانشگاه‌ها در نامه‌ای ضمن تبریک عضویت رسمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در انجمن بین‌المللی دانشگاه‌ها، پیشاپیش از ماموریت‌های مشترکی که در زمینه توسعه جوامع پایدار و مسئولانه از طریق سیستم‌های آموزش عالی قابل دسترس، فراگیر و تحول آفرین شکل خواهد گرفت ابراز خرسندی کردند.

منبع: دانشجو