تاریخ : 1402,جمعه 19 خرداد00:04
کد خبر : 472682 - سرویس خبری : آخرین اخبار ورزشی

واکنش‌ها به حضور ساپینتو در قبرس!

رسانه‌ها به حضور سرمربی سابق استقلال در تیم آپوئل واکنش نشان دادند.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» باشگاه آپوئل نیکوزیا قبرس امروز (پنجشنبه) و به صورت رسمی با ریکاردو ساپینتو به عنوان سرمربی جدید این تیم، قرارداد امضا کرد.

باشگاه آپوئل اعلام کرده قرارداد ساپینتو به مدت یک فصل معتبر است و تا پایان فصل ۲۰۲۴-۲۰۲۳ تنظیم شده است.

ساپینتو پرتغالی که فصل گذشته هدایت استقلال را برعهده داشت، آبی‌های پایتخت را در سوپرجام به مقام قهرمانی، در لیگ به مقام سومی و در جام حذفی به مقام نایب‌قهرمانی رساند.

تیم آپوئل نیکوزیا که با ۲۸ قهرمانی در لیگ قبرس، پرافتخارترین تیم این کشور اروپایی محسوب می‌شود، در فصل جاری در رده دوم لیگ قرار گرفت و فصل آینده در مرحله مقدماتی لیگ کنفرانس اروپا حضور خواهد داشت.

رسانه‌های پرتغالی و یونانی‌زبان قبرس به صورت گسترده این انتقال را بازتاب دادند و به سابقه ساپینتو ۵۰ ساله در مربیگری در کشورهای مختلف اشاره کردند.

رسانه پرتغالی تریوِلا نوشته است: ریکاردو ساپینتو به تور جهانگردی کوچک خود ادامه می‌دهد و پس از پرتغال، صربستان، یونان، عربستان سعودی، بلژیک، لهستان، برزیل، ترکیه و ایران، حالا هدایت آپوئل قبرس را برعهده گرفته است.

رسانه‌های معتبر پرتغالی از جمله وبگاه روزنامه‌‌های «او ژوگو» و «آبولا» نیز به سرمربی‌گری ساپینتو در فوتبال قبرس پرداخته‌‌اند. آبولا نوشته است: ساپینتو حالا سرمربی یک تیم جدید است.

ساپینتو در طول دوران سرمربی‌گری خود سابقه قهرمانی در جام حذفی بلژیک به همراه استاندارد لی و همچنین قهرمانی در سوپرجام ایران به همراه استقلال را در کارنامه دارد.