تاریخ : 1402,جمعه 19 خرداد00:08
کد خبر : 472688 - سرویس خبری : آخرین اخبار صنفی آموزشی

۷۰ درصد مدارس ابتدایی معلم ورزش ندارند!

معاون امور دانشجویی دانشگاه فرهنگیان گفت: ۷۰ درصد مدارس ابتدایی کشور معلم ورزش ندارند.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» پرویز انصاری راد عصر پنجشنبه در آئین افتتاحیه رویداد لیگ ورزشی دانشجو معلمان سراسر کشور در اردبیل اظهار کرد: با تاکید رئیس دانشگاه فرهنگیان این رویدادهای ورزشی با حضور دختران و پسران در مراحل درون پردیس دانشگاهی، استانی و کشوری برگزار می‌شود تا دانشجو معلمان بتوانند با روحیه با نشاط، سرزنده و پویا در سر کلاس‌های درس حاضر شوند.

وی با قدردانی از حضور ورزشکاران، مدیران و سرپرستان تیم‌های ورزشی شرکت کننده از استان‌های مختلف در لیگ کشوری والیبال دختران در اردبیل تصریح کرد: برگزاری این رویداد ورزشی از پیشنهادات راهگشای رئیس دانشگاه فرهنگیان و وزیر جدید آموزش و پرورش است که قطعاً ادامه این اقدامات و فعالیت‌ها به نفع دانشجو معلمان و جامعه فرهنگیان خواهد بود.

معاون امور دانشجویی دانشگاه فرهنگیان گفت: دانشگاه فرهنگیان به عنوان دانشگاه فاخر و استراتژیک کشور که مأموریت تربیت معلم را بر عهده دارد در ساحه های مختلف به ویژه سلامت و تندرستی روحی، روانی و جسمی دانشجو معلمان گام‌های مؤثری را برداشته و در دولت سیزدهم نیز به این دانشگاه توجهی جدی شده است.

انصاری راد افزود: امیدواریم برگزاری این رویدادها شرایطی را فراهم آورد تا ما بتوانیم در بهترین شرایط با عالی‌ترین صلاحیت حرفه‌ای معلمانی توانمند، سالم و با نشاط تربیت کرده و تحویل نظام تعلیم و تربیت کنیم تا هدایت نسل آینده را با محوریت تعلیم و تربیت متعالی بر عهده بگیرند.

وی از معلمی به عنوان رسالت انبیا و اولیای الهی یاد کرد و ادامه داد: هدایت بشری وظیفه انبیا الهی بوده و بر همین اساس معلمان نیز ادامه دهنده نقش راهبردی انبیا را عهده دار هستند و قطعاً در بهترین شرایط سعی می‌کنند تا در سه حوزه تحصیل، تهذیب و ورزش گام‌های مؤثری را بردارند.

انصاری راد در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: این مسئولیت پذیری و حرکت تحولی بر مدار ساحت‌های ۶ گانه سند تحول بنیادین می‌تواند معلمان را در بالاترین جایگاه به عنوان الگوی شایسته معرفی کند.

وی اضافه کرد: انتظار می‌رود معلمان در کنار تدریس خوب، خوش اخلاق و روحیه ورزشکاری داشته باشند و حداقل در یکی از رشته‌های ورزشی مهارت کامل را به دست آورند.

انصاری راد بیان کرد: دانشجو معلمان در مدت چهار سال تحصیل در این دانشگاه باید در یک رشته تخصصی مهارت ورزشی یاد گرفته و سعی کنند از فدراسیون و یا هیئت‌های ورزشی گواهی لازم را دریافت کنند.

وی به وجود ۱۱۰ هزار مدرسه در کشور و مشارکت دانش آموزان در فرآیند تعلیم و تربیت اشاره کرد و گفت: ما با کمبود معلمان ورزش به ویژه در مقطع ابتدایی روبه رو هستیم به طوری که ۷۰ درصد مدارس ابتدایی ما معلم ورزش با مهارت و توانمندی تخصصی را ندارند.

انصاری راد در ادامه سخنان خود اظهار کرد: هدف دانشگاه فرهنگیان در کنار ارائه صلاحیت حرفه‌ای برای تدریس در کلاس‌های درس، افزایش مهارت‌ها و توانمندی معلمان به ویژه در ابعاد ورزشی است تا زمینه تحول نسل آینده را فراهم کنند.

وی تصریح کرد: ما به معلمان متفکر با تحلیل‌های معقول و منطقی نیاز داریم و متأسفانه در این زمینه با خلأهایی روبه رو هستیم که انتظار می‌رود معلمان تربیت یافته در دانشگاه فرهنگیان، معلمان خوش فکر، با نشاط، سرزندگی و سلامت باشند.

معاون امور دانشجویی دانشگاه فرهنگیان افزود: در کنار آموزش تفکر و نقد درست، باید معلمان در قالب جشنواره‌هایی نظیر الگوی تدریس و یا جشنواره‌های ورزشی بتوانند توانمندی‌ها و صلاحیت‌های حرفه‌ای خود را به نمایش گذاشته و بیش از هر زمان دیگر در این راستا موفق عمل کنند.