تاریخ : 1402,جمعه 19 خرداد03:01
کد خبر : 472693 - سرویس خبری : آخرین اخبار صفحه اول

آب پاکی هند روی دست «زلنسکی» درباره حضور در نشست G-۲۰

وزیر امور خارجه هند تکلیف مناقشات مربوط به مشارکت «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین در اجلاس G-۲۰ را که در اوایل سپتامبر در دهلی نو برگزار می‌شود، یکسره کرد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از مهر، وزیر امور خارجه هند تکلیف مناقشات مربوط به مشارکت «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین در اجلاس G-۲۰ را که در اوایل سپتامبر در دهلی نو برگزار می‌شود، یکسره کرد.

«سوبرامانیام جایشکانکار» در نشست خبری در این خصوص گفت: در پاسخ به سوال شما درباره حضور زلنسکی در نشست گروه ۲۰، به نظر ما شرکت در اجلاس سران گروه ۲۰ محدود به اعضای گروه و همچنین برخی کشورها و سازمان‌های دیگر است که ما به اجلاس دعوت کرده‌ایم.

وی ادامه داد: ما به محض آغاز ریاست هند بر گروه ۲۰ فهرست کشورها و شخصیت‌هایی را که در نشست سران حضور خواهند داشت، اعلام کردیم. این چیزی نیست که در حال بررسی مجدد آن باشیم و با شخص دیگری در مورد آن صحبت نکرده‌ایم.

بر اساس گزارش وب سایت رسمی گروه ۲۰، در هجدهمین اجلاس سران کشورهای عضو گروه ۲۰ در دهلی نو، درباره همه اقدامات و نشست‌های گروه ۲۰ که در طول سال بین وزرا، مقامات ارشد و جوامع مدنی برگزار شده است، نتیجه‌گیری خواهد شد.