تاریخ : 1402,شنبه 20 خرداد02:35
کد خبر : 472757 - سرویس خبری : آخرین اخبار ورزشی

شوک شبانه به باشگاه استقلال

رئیس فدراسیون فوتبال صراحتا اعلام کرد برای بازگشت استقلال به لیگ قهرمانان آسیا کاری از دستش برنمی‌آید.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ یکی از موضوعاتی که حجت کریمی، سرپرست مدیرعاملی باشگاه استقلال، چند روز پیش درباره ماجرای عدم دریافت مجوز حرفه‌ای بر زبان آورد، درباره مهدی تاج بود. کریمی در گفت‌وگوی خود با برنامه فوتبال برتر اعلام کرد که اگر تاج به عنوان نایب‌رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا و رییس فدراسیون ایران بخواهد، می‌تواند کاری کند که استقلال به لیگ قهرمانان برگردد.

این مسئله بعد از چند روز با مهدی تاج در میان گذاشته شد. خبرنگارانی که به تمرین امروز تیم امید رفته بودند، از رییس فدراسیون درباره ادعای حجت کریمی پرسیدند و او اینطور پاسخ داد: «رئیس فدراسیون در تایید و تکذیب مدارک صدور مجوز حرفه‌ای هیچ کاره است و تنها می‌تواند احکام اعضای این کمیته را صادر کند. AFC یک سامانه برای بارگذاری مدارک دارد و این به فرد برنمی‌گردد.»

مهدی تاج با اشاره به جلسه‌ای که چندی قبل با حجت کریمی داشت،‌گفت:‌ «اعتراض حق باشگاه استقلال است. با من صحبت کردند و جلسه بسیار خوبی داشتیم. حرف آن‌ها هم درست است و گفتیم می‌توانید شکایت کنید. ممکن است این شکایت نتیجه هم داشته باشد. حق استقلال است که از کمیته استیناف و کمیته بدوی شکایت کند.»

او در پاسخ به این پرسش که آیا کمکی به باشگاه استقلال خواهد کرد یا نه، بیان کرد: «به عنوان رئیس فدراسیون باید آنچه وجود دارد را بگویم؛ مدارک به کمیته صدور مجوز حرفه‌ای می‌رود و به کارتابل من نمی‌آید. اینجا فرد مطرح نیست بلکه یک سامانه است.»

رییس فدراسیون فوتبال با این صحبت‌های به طور صریح اعلام کرد که کاری از دستش برای دریافت مجوز حرفه‌ای توسط باشگاه استقلال برنمی‌آید و آنها باید اعتراض خود را کتبا به کنفدراسیون فوتبال آسیا ببرند تا شاید نتیجه بگیرند.