تاریخ : 1402,یکشنبه 05 شهريور15:44
کد خبر : 480278 - سرویس خبری : آخرین اخبار زنان

نشانی موکب‌های ویژه زنان زائر اربعین اعلام شد

دبیر کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی(ع) اطلاعات مربوط به ۱۰۰ موکب خدمت‌رسانی ویژه بانوان را در اربعین حسینی در شهرهای در مسیر زائران، شهرها و پایانه‌های مرزی ایران و عتبات عالیات اعلام کرد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ مجید نامجو دبیر کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی(ع) با اعلام نشانی موکب‌های ویژه بانوان اظهار کرد: در این موکب‌ها خدمات مختلفی از اختصاص اتاق «کودک و مادر»، مهد و اتاق بازی کودکان، توزیع بسته‌های بهداشتی ویژه خانم‌ها، خدمات درمانی و پزشکی، توزیع بسته‌های فرهنگی، خدمات طب ایرانی ـ اسلامی و ترجمه و... به بانوان ارائه می‌شود.

وی درخصوص وضعیت خدمت‌رسانی به زوار اربعین افزود: سال گذشته و برای نخستین بار اقدام به تجمیع اطلاعات مواکب که به‌طور ویژه مشغول به خدمت‌رسانی به بانوان بودند شد که بیش از ۱۵۰ موکب تخصصی بانوان از سراسر کشور مورد شناسایی قرار گرفت که در راهپیمایی عظیم اربعین در شهرهای مختلف ایران و عراق و در مسیرهای مواصلاتی شهرهای زیارتی عراق و به‌طور خاص نجف و کربلا و طریق مشایة الحسین(ع) حضور و مشارکت فعال دارند و مدیر اجرایی در صدور پروانه موکب بانوان بزرگوار کشورمان هستند.

جانشین رئیس ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات در خصوص نحوه خدمت‌رسانی این مواکب در سال جاری گفت: در سال جاری از اقدامات بسیاری برای به‌روزرسانی اطلاعات مرتبط با مکان و نحوه خدمت‌رسانی مواکب خدمت‌رسانی به بانوان در دستور کار قرار گرفت که تا امروز موفق به به‌روزرسانی اطلاعات قریب به ۱۰۰ مورد از این مواکب شده‌ایم که این تلاش برای تکمیل اطلاعات ادامه دارد و سعی می‌کنیم اطلاعات جدید را از طریق رسانه‌های جمعی در اختیار مردم قرار دهیم.

زهرا سعیدی مبارکه از خادمان امور بانوان ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات نیز دراین‌باره گفت: برای توزیع عادلانه خدمات موکب‌های بانوان و امکان ارائه خدمات به بیشترین جمعیت اعزامی، برنامه‌ریزی شده است این موکب‌ها حداکثر ۴۸ ساعت پذیرای یک زائر باشند؛ بنابراین به همه زائران به‌ویژه بانوان توصیه می‌کنیم زیارت اربعین را به‌عنوان یک زیارت عبوری ببینند و از اقامت طولانی پرهیز کنند.

برای دریافت فایل حاوی اطلاعات مرتبط با نام، محل استقرار و نوع خدماتی که مواکب حسینی ویژه بانوان در مراسم اربعین حسینی ارائه می‌دهند، اینجا کلیک کنید.

 منبع: تسنیم