تاریخ : 1402,جمعه 31 شهريور16:43
کد خبر : 482520 - سرویس خبری : آخرین اخبار فرهنگی اجتماعی

اصحاب فرهنگ و هنر پای آرمان‌های انقلاب ایستاده‌اند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه سال گذشته دشمن در جنگ ترکیبی به دنبال تعطیلی فرهنگ و هنر در کشور بود، گفت: اصحاب فرهنگ و هنر پای آرمان‌های انقلاب ایستاده‌اند.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از تسنیم، محمدمهدی اسماعیلی شامگاه پنجشنبه در آیین اختتامیه جشنواره طنز «تی‌تالی» استان ایلام که در شهرستان ایوان برگزار شد، اظهار داشت: نگاه عدالت محور دولت در سطح کشور در حال گسترش است و تحقق عدالت فرهنگی یکی از مهمترین شعارهای دولت سیزدهم است که در دستور کار قرار دارد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: عدالت فرهنگی و مردمی‌سازی فرهنگ و هنر به این معناست که همه بخش‌ها و نقاط کشور با هر گویش، نگاه و فاصله از کشور ظرفیت و فرصت امکان بروز استعدادها فراهم شود.

اسماعیلی با بیان اینکه نباید زیرساخت‌های فرهنگ و هنر تنها در پایتخت خلاصه شود، خاطرنشان کرد: همه جای کشور پر از استعدادهایی است که نیازمند شکوفا شدن هستند.

وی ادامه داد: حضور وزیر در این شهرستان ادای دینی به هنرمندان مناطق کمتر برخوردار است.

اسماعیلی با بیان اینکه آغاز و پایان جنگ تحمیلی در این شهرستان به وقوع پیوسته است، افزود: مردمان این دیار به ویژه هنرمندان این دیار پای آرمان‌های انقلاب ایستاده‌اند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه با اشاره به اینکه سال گذشته در جنگ ترکیبی به دنبال تعطیلی فرهنگ و هنر بودند که این خواسته محقق نشد، گفت: در سال گذشته پررونق‌ترین دوره فرهنگ و هنر کشور در نقطه‌ای پدید آمد که دشمنان به دنبال تعطیلی آن بودند.

وی با بیان اینکه همه پروژه‌های نیمه تمام حوزه فرهنگ در استان ایلام را اتمام و‌ تکمیل خواهیم کرد، افزود: از همه اصحاب فرهنگ و رسانه استان حمایت خواهیم کرد.

جشنواره تئاتر طنز «تی‌تالی» استان ایلام با معرفی برگزیدگان به‌کار خود پایان داد.