تاریخ : 1402,شنبه 01 مهر22:07
کد خبر : 482622 - سرویس خبری : آخرین اخبار زنان

خزعلی:

زن ایرانی الگوی نه شرقی و نه غربی را به دنیا ارائه می‌کند

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه زن ایرانی الگوی نه شرقی و‌ نه غربی را به دنیا ارائه می‌کند، گفت: در این الگو تحجر و وادادگی وجود ندارد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»،  انسیه خزعلی در آیین نواختن زنگ مدرسه با عنوان زنگ «مهر، ایثار و مقاومت» در هنرستان سپیده کاشانی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس تاکید کرد: اگر ایثار شهدا و خانواده های آنان نبود ایران با این عظمت در سازمان ملل حاضر نمیشد و حاکمیت خود را در عرصه های مختلف و خارج از جغرافیای ارضی خود محقق نمی‌کرد.

وی با بیان خاطره ای از دوران دفاع مقدس، به حضور دو ساله در مرزهای غرب کشور اشاره کرد و آن روزها را بهترین و شیرین ترین روزهای عمر خود برشمرد و گفت : آن روزها روزهایی بود که به دلیل هدفمندی و برنامه‌ داشتن برای دفاع از حریم کشور نه تنها دشواری‌ها آسان بود که این هدفمندی زندگی را لذت بخش می‌ساخت .

خزعلی خطاب به دانش آموزان هنرستان سپیده کاشانی؛ دختران ایران اسلامی را آینده سازان کشور توصیف کرد و اظهار داشت: داشتن برنامه مناسب برای زندگی و برنامه ریزی خوب برای رسیدن به اهداف کوتاه مدت میان مدت و بلندمدت از ویژگی‌های دانش آموزان فرهیخته ما است.

وی با بیان اینکه انتخاب شما همراه کردن علم و عمل و کاربردی نمودن آموخته‌ها است، تاکید کرد: شما پایه‌ها و بنای اصلی عزت و اقتدار آینده کشور هستید و ما به شما افتخار می‌کنیم .

وی در ادامه افزود: امیدواریم که با همتی که در جوانان و نوجوانان وجود دارد، این کشور استوار و قوی بماند و همیشه بدرخشد و الگویی برای همه جهان باشد؛ الگویی که زنان ارایه دادند؛ الگوی نه شرقی و‌نه غربی است‌؛ الگویی که تحجر و وادادگی در آن نیست.

وی ادامه‌داد: این الگو نشان می‌دهد زن مسلمان برنامه دارد؛ هم در اجتماع می‌درخشد و هم خانواده را قوی نگه می‌دارد.

خزعلی با بیان اینکه خداوند به خاطر رحمت‌ و‌ مهر همه هستی را آفرید و مهر را به طور مضاعف در وجود زن به ودیعه گذاشته است، گفت: زن همانطور که با مهر می‌تواند به خانواده استحکام بخشد می تواند خلاق باشد و ایده‌های نو داشته باشد و جهان را تغییر دهد .

وی از دانش آموزان خواست تا ایده های خود را ارائه کنند و در همین راستا ادعا کرد: به سه ایده برتر جوایزی اهدا خواهد شد.

خزعلی ابراز امیدواری کرد که ایده‌های دانش آموزان بتواند تغییری برای سبک زندگی بهتر ایجاد کند و تاکید کرد که هر نوجوان ایرانی اعم از دختر و پسر باید یک مهارت را به خوبی بیاموزد تا بخشی از نیازهای جامعه و خانواده را تقبل کند .

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده تاکید کرد: دولت سیزدهم، دولت مردمی است و امیدواریم با همراهی و همدلی مردم بتواند اوضاع اقتصادی را بهبود بخشیده و تورم زا کاهش دهد.

خزعلی همچنین از آزادسازی پول‌های بلوکه جمهوری اسلامی به عنوان یکی از تلاش های دولت  برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور که در آینده ثمرات آن به بار خواهد نشست یاد کرد.