تاریخ : 1402,یکشنبه 02 مهر15:51
کد خبر : 482664 - سرویس خبری : آخرین اخبار صفحه اول

لاوروف : هتک حرمت به مقدسات ادیان در اروپا گسترش یافته است

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در هفتاد و هشتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت: سوزاندن قرآن، سوء استفاده از تورات و آزار مسیحیان ارتدوکس به معنای واقعی کلمه در اتحادیه اروپا گسترش یافته است.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از ایرنا، لاوروف : هتک حرمت به مقدسات ادیان در اروپا گسترش یافته است

به گزارش شنبه شب ایرنا از خبرگزاری "تاس", لاوروف توضیح داد: با این حال، مطابق با اظهارات جوزپ بورل، دیپلمات ارشد اتحادیه اروپا در مورد اینکه اروپا یک باغ و بقیه جهان یک جنگل است، غرب همچنان خود را برتر از سایر بشریت می‌داند.

وی خاطرنشان کرد: او ( بورل ) از این واقعیت که این باغ اروپایی مملو از اسلام هراسی و سایر اشکال نفرت نسبت به ارزش‌های سنتی همه ادیان جهان است، احساس شرمساری نمی‌کند.

وزیر خارجه روسیه افزود: سوزاندن قرآن، سوء استفاده از تورات، آزار و اذیت کشیشان ارتدوکس و سایر اشکال تمسخر احساسات مذهبی دینداران به معنای واقعی کلمه در اروپا به جریان افتاده است.

به گزارش ایرنا, «سید ابراهیم رئیسی» رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران در هفتاد و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد سخنان خود را با آیاتی از قرآن کریم آغاز کرد و در ادامه هم با بالا بردن یک جلد قرآن به مخاطبان گفت: «قرآن هرگز نمی‌سوزد، ابدی است» .

آیت‌الله رئیسی در حالی شروع بحث خود را به موضوع قرآن‌سوزی در اروپا اختصاص داد که در ماه‌های اخیر این حرکت غیرانسانی بیش از ۱۰ بار از سوی افراد تندرو و افراطی در سه کشور سوئد، دانمارک و هلند تکرار شده‌ است.
اقدام موهن دولت‌های اروپایی در صدور مجوز قرآن‌سوزی بیش از آنکه در راستای آزادی بیان باشد، بازی سیاسی است؛ همان گونه که اهانت به قرآن کریم مقابل سفارت ترکیه در سوئد با هدف امتیازگیری از سران آنکارا مبنی بر موافقت با الحاق استکهلم به پیکره ناتو صورت گرفته بود.

سازمان همکاری اسلامی (OIC) ماه گذشته از کشورهای عضو خود خواست تا اقدامات مناسب سیاسی و اقتصادی را علیه سوئد و سایر کشورهایی که در آن‌ها اجازه سوزاندن کتاب مقدس مسلمانان وجود دارد، انجام دهند.

در این پیوند وزارت اطلاعات ایران با انتشار اطلاعیه‌ای مستنداتی از وابستگی فرد هتاک به قرآن کریم در سوئد به رژیم صهیونیستی را منتشر کرد و نوشت: پروژه‌ مومیکا مأموریت ابلاغی صهیونیسم با هدف انحراف افکار عمومی مسلمانان از جنایت بزرگ صهیونیست‌ها علیه ساحلِ غربی و جنینِ مظلوم و نیز اوضاع بحران‌ زده در داخل سرزمین‌های اشغالی بوده است.

طبق مستندات موجود، این عنصر خبیث در سال ۲۰۱۴ اقدام به تأسیس حزبی با عنوان «اتحادیه‌ی دمکراتیک سریانی» در عراق کرده و ادعا می‌کند که او نماینده‌ اصلی و صدای مسیحیان شمال غرب عراق است! لکن اهداف ضدملّی و تحرکات مشکوک وی، روز بروز استمرار فعالیت‌های حزبش را با سوالات بیشتری مواجه کرده، باعث افزایش حساسیت و مظنونیت در جامعه‌ی عراق به وی می‌گردد. تا آنجا که عرصه را برای ادامه‌ فعالیت خود در آن کشور تنگ می‌بیند.