تاریخ : 1402,یکشنبه 02 مهر16:45
کد خبر : 482679 - سرویس خبری : آخرین اخبار صفحه اول

شهادت دو فلسطینی در پی یورش نظامیان صهیونیست به اردوگاه طولکرم

منابع فلسطینی بامداد یکشنبه از به شهادت رسیدن دو فلسطینی به دنبال یورش نظامیان صهیونیستی به اردوگاه‌ آوارگان طولکرم در کرانه باختری خبر دادند.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از ایرنا، شهادت دو فلسطینی در پی یورش نظامیان صهیونیست به اردوگاه طولکرم

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری "شهاب" فلسطینی این دو جوان فلسطینی به دنبال یورش صهیونیست‌ها به اردوگاه "نور شمس" در شرق طولکرم در کرانه باختری رود اردن به شهادت رسیدند.

براساس گزارش این خبرگزاری، این ۲ جوان فلسطینی "عبدالرحمن سلیمان اودغش (۳۲ ساله) و «اسید جبعاوی» (۲۱ ساله) نام داشتند که به دنبال یورش صهیونیست به درجه شهادت نائل شدند.

مساجد طولکرم نیز ضمن اعلام شهادت شهید جبعاوی خواستار مشارکت گسترده مردم این منطقه برای تشییع جنازه این شهید شده است.

منابع محلی گزارش دادند که درگیری مسلحانه میان نیروهای مقاومت و اشغالگران در ورودی اردوگاه نور شمس طولکردم به وقوع پیوسته است.

از سوی دیگر خبر می‌رسد که نیروهای مقاومت بولدزرهای اشغالگران را با بسته‌های انفجاری هدف حمله قرار دادند.

خبرها همچنین حاکی از آن است که نظامیان صهیونیست در یورش به اردوگاه نورشمس طولکرم از موشک‌های ضد تانک ENERGA (انیرجا) استفاده کرده‌اند.

منابع محلی گفته‌اند که ده‌ها خودروی نظامی با حمایت بولدوزرهای این رژیم از چندین محور به شهر طولکرم یورش بردند تا به اردوگاه نورشمس رسیده و آن را از هر طرف محاصره کردند.

در همین راستا، مساجد اردوگاه نورشمس شروع به تکبیر کرد و خواستار مقابله با یورش بزرگ صهیونیستها به این اردوگاه شد.

از سوی دیگر گردان‌های القسام شاخه طولکرم نیز در بیانیه‌ای گزارش داد که مجاهدان ما به همراه دیگر برادران گروه‌های مقاومت در اردوگاه نورشمس دست به درگیری مسلحانه در چندین محور زدند.