تاریخ : 1402,یکشنبه 02 مهر16:47
کد خبر : 482680 - سرویس خبری : آخرین اخبار صفحه اول

آلمان کنترل‌های مرزی با لهستان و جمهوری چک را افزایش می‌دهد

نانسی فازر وزیر کشور آلمان گفت که برلین قصد دارد به منظور مقابله با بحران مهاجران کنترل‌های مرزی با لهستان و جمهوری چک را افزایش دهد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از ایرنا، آلمان کنترل‌های مرزی با لهستان و جمهوری چک را افزایش می‌دهد

به گزارش ایرنا، فازر شنبه در مصاحبه با روزنامه «ولت آم زونتاگ» گفت: این کنترل‌ها باید با نظارت بر تمام مناطق مرزی و بازرسی‌های تصادفی همراه باشد.

اداره مهاجرت آلمان در ماه اوت اعلام کرد که شمار درخواست‌های مهاجران از ماه ژانویه تا ژوئیه در مقایسه با دوره مشابه سال قبل ۷۸.۱ درصد افزایش یافته است.

وزارت کشور آلمان هفته گذشته اعلام کرد که این کشور «بدلیل چالش‌های گسترده در مورد پذیرش و اسکان مهاجران» پذیرش داوطلبانه پناهجویان از ایتالیا را متوقف می‌کند.

آمارهای رسمی منتشر شده از سوی «آژانس پناهندگی اتحادیه اروپا» نشان می‌دهد که تعداد درخواست های پناهندگی در اتحادیه اروپا در نیمه اول سال جاری نسبت به سال گذشته ۲۸ درصد افزایش یافته است.

از آنجایی که چندین کشور اتحادیه اروپا میزبان چهار میلیون پناهنده اوکراینی هستند، اکنون اسکان و پشتیبانی از پناهجویان در بسیاری از موارد به سختی انجام می‌شود.

پناهجویان سوری و افغان‌ تاکنون نزدیک به یک چهارم درخواست‌های پناهندگی در سال جاری در اتحادیه اروپا را تشکیل می‌دهند.

ملیت‌های دیگری که به دنبال حمایت اروپا هستند شامل ونزوئلا، ترکیه، کلمبیا، بنگلادش و پاکستان است.

بر اساس این گزارش، آلمان که بیشتر پناهجویان سوری را در سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۶ پذیرفت، همچنان مقصد اصلی پناهجویان اتحادیه اروپا، بخصوص پناهجویان سوریه و افغانستان است. همچنین اسپانیا مقصد اصلی پناهجویان از کشور ونزوئلا بوده است.