تاریخ : 1402,یکشنبه 02 مهر16:57
کد خبر : 482683 - سرویس خبری : آخرین اخبار صفحه اول

شهرک‌نشینان صهیونیست بار دیگر به مسجد الاقصی تعرض کردند

در ادامه سلسله تعرضات صهیونیست‌ها به سرزمین و مقدسات فلسطینی، گروهی از یهودیان تندرو ساکن سرزمین‌های اشغالی فلسطین بار دیگر به مسجد الاقصی هجوم بردند.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از ایرنا، شهرک‌نشینان صهیونیست بار دیگر به مسجد الاقصی تعرض کردند

به گزارش ایرنا، تلویزیون العربی روز یکشنبه اعلام کرد که بیش از ۳۵۰ شهرک نشین صبح امروز و همزمان با آیین موسوم به "عید روز بخشش" به مسجد الاقصی هجوم بردند.

تکرار تعرض به مسجد الاقصی از سوی تندروهای صهیونیست برغم اعتراضات محلی، منطقه ای و جهانی به این اقدامات که در راستای یهودی سازی مسجد الاقصی تعبیر می شود، بویژه از زمان به قدرت رسیدن کابینه بسیار افراطی بنیامین نتانیاهو تشدید شده است.

از سوی دیگر در پی تعرض شب گذشته نظامیان صیهونیست به اردوگاه "نور شمس" در شرق طولکرم در کرانه باختری رود اردن که به شهادت دو جوان فلسطینی منجر شد، اسپوتنیک عربی به نقل از شاهدان عینی از مجروح شدن چند نظامی صهیونیست طی این درگیری ها و انتقال آنها به بیرون اردوگاه توسط آمبولانس خبر دادند.

در خبر دیگری دانشگاه "بیرزیت" در رام الله در کرانه باختری با صدور بیانیه ای از تعرض گروهی پرتعداد از نظامیان صهیونیست به بخش خوابگاهی این دانشگاه در روز یکشنبه خبر داد و آن را محکوم کرد.

پایگاه خبری فلسطینی نیوپرس در این خبر به نقل از دانشگاه بیرزیت افزود: هجوم صبح امروز نیروهای اشغالگر به خوابگاه این دانشگاه، تخریب اموال و بازداشت چندتن از دانشجویان، نقض آشکار و صریح همه عرف ها و موازین بین المللی در جرم انگاری تجاوز به خوابگاه ها و نهادهای آموزشی است.

دانشگاه بیرزیت فلسطین تاکید کرد که ماجرای این تعرض به خوابگاه های خود و همچنین روشن شدن وضعیت دانشجویان را از طریق وکلا و نهادهای حقوقی پیگیری خواهد کرد.

در همین حال به گزارش ایرنا، شرایط این روزهای سرزمین‌های اشغالی و بطور خاص در کرانه باختری بسیار ویژه است و رزمندگان فلسطینی با هر وسیله‌ای پاسخ جنایات بی شمار صهیونیست‌ها را می‌دهند و همین امر شرایط ویژه‌ای را برای صهیونیست‌های غاصب رقم زده است.

تا پیش از این صهیونیست‌ها فقط در جنوب سرزمین‌های اشغالی و در منطقه غزه با فلسطینی‌ها درگیر بودند ولی هم اکنون کرانه باختری در شرق فلسطین به دلیل مسلح شدن جوانان آن به کمینگاهی برای صهیونیست‌های اشغالگر تبدیل شده است.