تاریخ : 1402,دوشنبه 03 مهر01:07
کد خبر : 482690 - سرویس خبری : آخرین اخبار صفحه اول

ترکیه: طالبانی دست از حمایت از پ.ک.ک بردارد

وزارت دفاع ترکیه «بافل طالبانی» رئیس اتحادیه میهنی اقلیم کردستان عراق را به حمایت از پ.ک.ک متهم کرد و به او هشدار داد که دست از حمایت از آن بردارد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از ایرنا، ترکیه: طالبانی دست از حمایت از پ.ک.ک بردارد

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، «یاشار گولر» وزیر دفاع ترکیه در اظهاراتی به بافل طالبانی رئیس اتحادیه میهنی کردستان هشدار داد که دست از حمایت از گروه کارگران کردستان بردارد.

وی ادامه داد که «ما همواره به طالبانی در این خصوص هشدار داده‌ایم وگرنه شرایط در آینده به نفع سلیمانیه نخواهد بود».

گولر که با روزنامه‌ «ملیت» گفت‌وگو می‌کرد، افزود: «ما دائما به بافل طالبانی هشدار داده‌ایم که دست از حمایت پ.ک.ک بردارد و روابط خود را با این گروه قطع کند، در غیر این صورت وضعیت آینده به نفع سلیمانیه نخواهد بود».

گولر در ادامه افزود: «ما تحرکات اتحادیه میهنی کردستان عراق را رصد کرده و نظرات خود را به عراق و حزب دمکرات کردستان (پارتی) ارائه می‌دهیم».

به گزارش کُردپرس، وزیر دفاع ترکیه تأکید کرد که آنها بارها به اتحادیه میهنی کردستان هشدار داده‌اند که به دلیل بسته شدن فرودگاه سلیمانیه روابط ترکیه با این اتحادیه به‌طور کامل قطع شده است.

در حمله‌ پهپادی روز دوشنبه گذشته ترکیه به فرودگاه عربت در استان سلیمانیه اقلیم کردستان عراق، سه عضو دستگاه مبارزه با تروریسم وابسته به اتحادیه میهنی کشته و سه تن دیگر زخمی شدند.

دستگاه ضد تروریسم اتحادیه میهنی کردستان عاملان و آمران حمله پهپادی به فرودگاه عربت را تهدید و اعلام کرد که «این حمله مزدوران خارجی و جاسوسان داخلی، بدون مجازات نخواهد ماند».