تاریخ : 1402,سه شنبه 04 مهر04:20
کد خبر : 482838 - سرویس خبری : آخرین اخبار صفحه اول

رزمایش دریایی کره جنوبی و آمریکا با هدف ارعاب پیونگ یانگ

نیروی دریایی کره جنوبی از شروع رزمایش با آمریکا در آب‌های منطقه با هدف افزایش سطح آمادگی برابر تهدیدات نظامی کره شمالی خبر داد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از فارس،رزمایش دریایی کره جنوبی و آمریکا با هدف ارعاب پیونگ یانگ
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، نیروی دریایی کره جنوبی روز دوشنبه از شروع یک رزمایش با آمریکا با هدف  افزایش سطح آمادگی برابر تهدیدات نظامی فزاینده کره شمالی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری «یونهاپ» نیروی دریایی کره جنوبی اعلام کرد که در این رزمایش سه روزه که در «دریای شرقی» برگزار می‌شود، ۹ کشتی جنگی، ۲ هواپیمای گشتی، ۲ زیردریایی و چند ناوشکن و رزمناو نیروی دریایی آمریکا حاضرند.

بر اساس این گزارش، در این رزمایش جنگ ضد زیردریایی و شلیک مستقیم به اهداف فرضی در بحبوحه تهدیدات اتمی و موشکی کره  شمالی انجام می‌شود.

این در حالی است که دولت کره شمالی  اعلام کرده در راستای تلاش برای تقویت نیروی دریایی خود «یک زیردریایی هسته‌ای تاکتیکی» ساخته است. 

« کیم جونگ اون» رئیس کره شمالی گفت که ساخت این زیردریایی بخشی از تلاش‌ها برای تسلیح اتمی نیروی دریایی در آینده است. 

دریا سالار «کیم،» فرمانده نیروی دریایی کره جنوبی گفت:«این رزمایش به عنوان فرصتی برای بازدارندگی و پاسخ موثر به تهدیدات اتمی و موشکی کره شمالی و تحکیم بیشتر موضع دفاعی خواهد بود.»

شمار آزمایش سلاح توسط کره شمالی در سال جاری میلادی نسبت به سال‌های گذشته افزایش پیدا کرده است. ماه گذشته دومین تلاش پیونگ‌یانگ برای قرار دادن یک ماهواره جاسوسی در مدار زمین با شکست مواجه شد. 

کره شمالی اعلام کرده که اقدامات این کشور در واکنش به تنش‌آفرینی‌های آمریکا و کره جنوبی است. سئول و واشنگتن چندی پیش اعلام کردند به توافقی برای افزایش همکاری‌های دفاعی و مقابله با اقدامات کره شمالی دست پیدا کرده‌اند. 

آمریکا و اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد از زمان اولین آزمایش اتمی کره شمالی در سال ۲۰۰۶ میلادی، چندین دور تحریم علیه کره شمالی وضع کرده‌اند. 

کره شمالی علی‌رغم این تحریم‌ها بر تقویت توانایی نظامی خود برای مقابله با تهدید حضور نیروهای آمریکایی در منطقه تاکید کرده است.