تاریخ : 1402,سه شنبه 04 مهر14:15
کد خبر : 482873 - سرویس خبری : آخرین اخبار صنفی آموزشی

مهلت مجدد ثبت نام در آزمون دکتری تخصصی علوم پزشکی ۱۴۰۲ آغاز شد

مهلت مجدد ثبت نام و ویرایش اطلاعات در آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) علوم پزشکی سال ۱۴۰۲ از امروز چهارم مهرماه ۱۴۰۲ آغاز شد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ مهلت ثبت نام و ویرایش اطلاعات برای داوطلبان آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) رشته‌های علوم پزشکی سال ۱۴۰۲ تمدید شده است و داوطلبان می‌توانند از امروز سه شنبه ۴ مهر تا یکشنبه ۹ مهر با ورود به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی نسبت به ثبت نام و ویرایش اطلاعات و مدارک خود اقدام کنند.

داوطلبانی که تاکنون موفق به ثبت نام نشده اند می‌توانند در بازه زمانی ۴ تا ۹ مهرماه ۱۴۰۲ نسبت به ثبت نام اقدام کنند. همچنین داوطلبانی که قبلاً ثبت نام کرده اند می‌توانند نسبت به ویرایش اطلاعات و مدارک خود در همین بازه زمانی اقدام کنند.

داوطلبان دقت کنند با توجه به اینکه آزمون سال ۱۴۰۲ در یک نوبت (پنجشنبه ۴ آبان ۱۴۰۲) برگزار می‌شود، لذا هر داوطلب فقط مجاز به شرکت در یک رشته (یا مجموعه) امتحانی خواهد بود.

ظرفیت‌های جدید به علاوه ظرفیت‌های اعلام شده قبلی (اطلاعیه ظرفیت اولیه) در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی درج شده است. ظرفیت قطعی پذیرش دانشگاه ها، در زمان انتخاب رشته/ محل مشخص خواهد شد.

همچنین ظرفیت‌های سهمیه بومی مناطق محروم قانون برقراری عدالت آموزشی برای داوطلبان آزمون دکتری تخصصی گروه علوم پزشکی سال ۱۴۰۲ اعلام شده است و میزان ظرفیت در این کدرشته محل‌ها ۹۱ نفر است.

صرفاً داوطلبانی که متقاضی یکی از این رشته‌ها هستند و براساس شرایط بومی (بیان شده در دفترچه راهنمای آزمون)، شامل یکی از محل تعهد‌های اعلامی در رشته مورد نظر هستند، باید در بازه زمانی ۴ تا ۹ مهرماه ۱۴۰۲ نسبت به ارسال مدارک بومی (فرم پیوست ۱ یا ۲ دفترچه راهنمای آزمون) از طریق لینک ویرایش مدارک ثبت نام اقدام کنند.

این داوطلبان لازم است در فرم ثبت نام حتماً گزینه مربوط به سهمیه بومی را انتخاب کنند در غیر اینصورت مدارک ارسالی آن‌ها در خصوص این سهمیه بررسی نخواهد شد. داوطلبانی که تاکنون موفق به ثبت نام نشده اند نیز می‌توانند در بازه زمانی فوق ثبت نام کنند.

رشته‌های مربوط به سهمیه بومی مناطق محروم دکتری تخصصی (Ph.D) گروه علوم پزشکی سال ۱۴۰۲ در اطلاعیه مرکز سنجش آموزش پزشکی درج شده است.

آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) رشته‌های علوم پزشکی سال ۱۴۰۲ روز پنجشنبه ۴ آبان ۱۴۰۲ برگزار می‌شود.