تاریخ : 1402,سه شنبه 04 مهر16:12
کد خبر : 482892 - سرویس خبری : آخرین اخبار صفحه اول

۵۸ دفتر بسیج دانشجویی دانشگاه‌های کشور؛

خواستار برکناری هرچه سریع‌تر سلاح ورزی هستیم

۵۸ دفتر بسیج دانشجویی دانشگاه‌های کشور درباره مطالبه ابطال انتخابات غیرقانونی اتاق بازرگانی بیانیه‌ای مشترک صادر کردند.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛57 دفتر بسیج دانشجویی دانشگاه‌های کشور درباره مطالبه ابطال انتخابات غیرقانونی اتاق بازرگانی بیانیه‌ای مشترک صادر کردند.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
وَلَا تَرْکَنُوا إِلَى الَّذِینَ ظَلَمُوا فَتَمْسَکُمُ النَّارُ وَمَا لَکُمْ مِنْ دُونِ اللَّهُ مِنْ أَوْلِیَاءَ ثُمَّ لَا تُنصَرُونَ و (شما مؤمنان)

هرگز نباید با ظالمان همدست و دوست و بدان‌ها دلگرم باشید و گرنه آتش کیفر آنان در شما هم خواهد گرفت و در آن حال جز خدا هیچ دوستی نخواهید داشت و هرگز کسی یاری شما نخواهد کرد.


پس از مطالبات گسترده و دامنه دار تشکل‌های دانشجویی و تجمع در مقابل اتاق بازرگانی در اعتراض به انتخابات غیر قانونی آن شاهد عدم پاسخگویی و بی توجهی از طرف وزارت صمت شورای عالی نظارت بر اتاق بازرگانی و وزارت اطلاعات بوده ایم این عدم پاسخگویی تا جلسه اخیر هیئت عالی نظارت بر اتاق بازرگانی که با اعلام تنفس از سوی وزیر صمت همچنان بی نتیجه مانده ادامه داشته است. در همین راستا، یادآوری فرآیند غیر قانونی طی شده را لازم می‌دانیم:

ا- معاونت حقوقی اتاق بازرگانی مدعی شده است که هیچ نامه‌ای از سمت وزارت اطلاعات به عنوان مرجع ذی صلاح دریافت نشده و تنها نامه‌ای از سوی حراست وزارت صمت که به زعم ایشان مرجعی بی ارتباط است دریافت شده؛ در حالیکه واضح است که وزارت اطلاعات فقط با نهاد‌های دولتی مکاتبات مستقیم دارد و با سایر نهاد‌ها از طریق حراست وزارتخانه مربوطه ارتباط برقرار می‌کند.

۲- در خصوص بررسی صلاحیت‌ها وزارت اطلاعات در همان موعد مقرر ۱۰ روزه، نتیجه استعلام اسامی کاندیدا‌های انتخابات اتاق بازرگانی را به حراست وزارت صمت ارسال کرده است. با توجه به اینکه پس از آن ابلاغ استعلام به اتاق بازرگانی به عهده وزارت صمت بوده است، قصور و تاخیر در ارسال واضحا متوجه وزارت صمت میباشد.

۳- بدون در نظر گرفتن فرآیند غیر قانونی انتخابات و با فرض عدم دریافت استعلام کاندیدا‌ها در موعد مقرر، با توجه به عدم احراز صلاحیت آقای سلاح ورزی شورای عالی نظارت بر اتاق بازرگانی می‌بایست پس از انتخاب ایشان به عنوان رییس به علت وجود استعلام منفی از سوی وزارت اطلاعات سریعاً به عزل ایشان اقدام می‌نمود. ریاست آقای سلاح ورزی و عدم بازنگری در این مورد از طرف شورای عالی نظارت، علی رقم عدم صلاحیت ایشان کوتاهی فاحش وزارت صمت شورای نظارت و وزارت اطلاعات تلقی‌
می‌شود.
از طرف دیگر، وزیر صمت به عنوان رئیس شورای نظارت مقصر اصلی حضور آقای سلاح ورزی در این مسند است. جناب آقای علی آبادی!
باید پاسخگو باشید که چرا با وجود تخلفات واضح و متعدد غیر قابل چشم پوشی آقای سلاح ورزی در عزل ایشان تعلل میکنید؟ با کدام منطق در جلسه شورای عالی نظارت بر اتاق به بهانه اعلام، تنفس عزل ایشان را مجددا به تعویق انداختید و تصمیم گیری در این موضوع را منوط به تصمیم در شورای هماهنگی سران قوا کردید؟
آقای وزیر! چرا از برخورد قاطعانه با یک مفسد اقتصادی که غیر قانونی بر مسند ریاست اتاق بازرگانی تکیه زده هراس دارید؟

اعضای شورای عالی نظارت بر اتاق بازرگانی به ویژه وزیر صمت به عنوان رئیس شورای عالی نظارت باید پاسخگو باشند که چگونه فردی که دارای پرونده مفتوح قضایی به دلیل گم شدن ۱۵۰۰ میلیارد تومان در اتاق بازرگانی است و از طرفی در اغتشاشات سال گذشته نیز سابقه فعالیت علیه نظام و همراهی با تجزیه طلبان را دارد بر چنین مسندی تکیه زده است؟ با توجه به احراز تخلف‌های صورت گرفته توسط آقای سلاح، ورزی انتظار می‌رفت برخورد قاطع و رسیدگی به پرونده‌های ایشان با جدیت در دستور کار قرار میگرفت؛ اما با کمال تعجب شاهد اعطای اختیارات و مسئولیت‌های بیشتر به ایشان بوده ایم! حضور آقای سلاح ورزی به عنوان رئیس اتاق بازرگانی علاوه بر اینکه موجب ایجاد ناامیدی گسترده بین عموم مردم و بدنه دانشجویان مطالبه گر می‌شود با توجه به حضور ایشان در شورا‌های عالی اقتصادی راهبردی کشور توان تصمیم سازی غلط و احتمال قرار دادن اطلاعات محرمانه اقتصادی به بیگانگان را برایشان فراهم کرده است که این امر مستقیما امنیت اقتصادی و روانی جامعه را به خطر می‌اندازد.

در پایان جنبش دانشجویی تعلل و بی توجهی فعلی در برابر این اقدام خلاف قانون را پذیرفته ندانسته و خواستار برکناری هرچه سریع‌تر آقای سلاح ورزی و همچنین پاسخگویی و عذرخواهی نهاد‌های مربوطه بابت قصور صورت گرفته میباشد.

خواستار برکناری هرچه سریع‌تر آقای سلاح ورزی هستیم