تاریخ : 1402,چهارشنبه 12 مهر14:01
کد خبر : 483614 - سرویس خبری : آخرین اخبار صنفی آموزشی

ثبت ۵۶ ازدواج موفق در سامانه همسان گزینی ازدواج دانشجویی

در سه سال اخیر ۵۶ ازدواج موفق در سامانه همسان گزینی همرسان ازدواج دانشجویی ثبت شده است.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ مریم احمدی زاده، واسط ازدواج سامانه همسان گزینی همرسان با حضور در برنامه تلویزیونی در پاسخ به سوال مجری درباره نحوه معرفی دختر‌ها و پسر‌های متقاضی ازدواج گفت: در سه سال اخیر که در بخش واسطه گری ازدواج فعال هستم با دو روش سنتی و سامانه ای، ۵۶ ازدواج موفق را ثبت کردم.

وی درباره همسان گزینی به روش سنتی بیان کرد: باتوجه به مراجعه بیشتر پسر‌ها فرمی برای ثبت مشخصات هویتی، اطلاعات شخصی، ملاک‌ها و معیار‌های آن‌ها طراحی شده که بعد از تکمیل توسط متقاضی بر اساس فرم‌های ثبت نامی برای آن‌ها بین دخترانی که جستجو کردیم، همسان گزینی کرده و از طریق خانواده‌ها برای جلسات آشنایی و خواستگاری اقدام می‌شود.

واسط ازدواج همرسان در جواب به اینکه اگر فردی فرصت کافی برای مراجعه حضوری به دفتر همرسان را نداشته باشد، چه راهکاری دارید؟ تصریح کرد: اولویت ارائه خدمات در مراکز همرسان با دانشجویان است، ولی اگر فردی دانشجو نباشد یا علاقه‌ای به مراجعه حضوری نداشته باشد، می‌تواند از سایت همرسان فرم اطلاعات معیار‌ها و ملاک‌ها را تکمیل کرده و با ما در ارتباط باشد.

وی اظهار داشت: کارشناسان همرسان در استان‌ها بعد از تطبیق مدارک و مشخصات متقاضیان ثبت نامی، آن‌ها را تائید مجازی می‌کنند و مجدد توسط کارشناسان دانشگاه‌ها جلسه حضوری برای راستی آزمایی و آشنایی با متقاضی برگزار می‌شود و مشاوران این مراکز درصورت تائید سلامت روان متقاضی بر اساس تیپ شخصیتی و ویژگی‌های هر فرد آن‌ها را در فرآیند همسان گزینی قرار می‌دهند.

احمدی زاده با بیان اینکه پسران تائید شده می‌توانند بعد از جستجو، مشخصات ۱۰ دختر را مشاهده و به یک دختر درخواست دهند، گفت: کارشناسان در صورت پذیرش درخواست پسر توسط دختر، در دفتر همرسان، جلسه دیدار برگزار می‌کنند و برای ادامه مراحل با خانواده‌های ارتباط برقرار می‌شود.

وی در پایان با اشاره به شور و نشاط دانشجویان بیان کرد: مرکز همرسان برای تحقق شعار ازدواج به هنگام، آگاهانه، آسان و پایدار فعالیت خود را در دانشگاه‌ها آغاز کرده و برای افزایش آگاهی به متقاضیان کتاب‌هایی را اهدا می‌کند. همچنین برای آسانی زندگی آن‌ها تلاش می‌کند تا ملزومات عقد و عروسی را با هزینه مناسب تامین کرده و برای پایداری زندگی ازدواج‌های همرسانی در پنج سال نخست زندگی، خدمات مشاوره رایگان ارائه می‌دهد.