تاریخ : 1402,سه شنبه 30 آبان18:06
کد خبر : 488493 - سرویس خبری : آخرین اخبار صفحه اول

افشای همکاری این کشور عربی با اسرائیل علیه ملت‌های عربی

یک روزنامه الجزایری با حمله شدید به مقامات امارات عربی متحده، آن‌ها را به مشارکت در یک طرح اطلاعاتی با رژیم صهیونیستی بر ضد منافع ملت‌های عربی و اسلامی متهم کرده است.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛  یک روزنامه الجزایری در گزارشی فاش کرد که مقامات اماراتی درگیر نوع جدیدی از روند عادی سازی با رژیم صهیونیستی شده‌اند. روزنامه مذکور این روند را «خطرناک» توصیف کرد؛ زیرا هدف آن به رهن گذاشتن امنیت منطقه و امت عربی است.

روزنامه الجزایری «الخبر» افزود: این روند ملت عرب را زیر ذره بین ماموران سرویس اطلاعاتی صهیونیستی «شاباک» قرار می‌دهد و سرویس اطلاعاتی رژیم اسرائیل آن را رهبری می‌کند.

این روزنامه نوشت: از هفتم اکتبر گذشته که بیداری بی‌سابقه‌ای تمامی محاسبات رژیم‌های سازشکار با صهیونیست‌ها را به هم ریخته، خبرهای منتشر شده حاکی از آن است که مقامات ابوظبی با مقامات اشغالگر صهیونیستی برای اعزام ۷ افسر دستگاه امنیتی شاباک به منظور به کارگیری آن‌ها در دستگاه امنیتی امارات به توافق رسیده‌اند.

این روزنامه الجزایری نوشت که این ۷ افسر اطلاعاتی رژیم صهیونیستی از نام‌های اماراتی استفاده خواهند کرد تا صهیونیستی بودن آن‌ها مشخص نشده و باعث ایجاد اختلاف در کشور امارات نشود، لذا این افراد ماهیت واقعی خود را پنهان کرده و با عنوان مشاور به امارت خواهند رفت.

روزنامه مذکور در رابطه با ماموریت این افراد به نقل از منابعی که آن‌ها را منابع آگاه توصیف می‌کند، نوشت که ماموریت این افراد همکاری با مقامات امنیتی امارات برای ایجاد یک سیاست امنیتی است که در درجه اول در خدمت رژیم صهیونیستی می‌باشد. همچنین مرکزی که از جامعه صهیونیستی ساکن امارات حفاظت و با پس لرزه‌های ناشی از زلزله نبرد «طوفان الاقصی» مقابله کند، ایجاد خواهد شد.

این روزنامه تاکید کرد: تعداد قابل توجهی از اعضای جامعه صهیونیستی مقیم امارات عربی متحده مناصب و مشاغل حساسی در شرکت‌های بزرگ و ادارات دولتی برخوردار هستند.

از روز شنبه (۱۵ مهرماه) گروه‌های مقاومت غزه عملیات طوفان الاقصی را در دفاع از مسجدالاقصی در برابر اقدامات و یورش‌های صهیونیست‌ها آغاز کردند که طی آن مقاومت توانست به داخل اراضی ۱۹۴۸ نفوذ کند. این عملیات ترکیبی از عملیات زمینی، هوایی، دریایی و موشکی بود و بنا به اذعان صهیونیست‌ها و ناظران، بی‌سابقه‌ترین عملیات ضد اسرائیلی در طول تاریخ اشغال اراضی فلسطین در هفت دهه گذشته بود.

در نتیجه این عملیات بنا به آمار رسمی تا روز چهل و پنجم از عملیات طوفان الاقصی آمار کشته شدگان رژیم اسرائیل به بیش از ۱۲۷۵ نفر و تعداد زخمی‌ها از رقم ۶۰۰۰تن افزایش یافته است.