تاریخ : 1402,سه شنبه 30 آبان22:41
کد خبر : 488517 - سرویس خبری : آخرین اخبار ورزشی

عکس‌| لیونل مسی در آستانه یک رکورد افسانه‌ای

شش پیراهنی که لیونل مسی در جریان بازی‌های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به تن داشت، در یک حراجی مشهور در لندن به حراج گذاشته خواهد شد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»، حراجی ساتبیز لندن قرار است ۶ پیراهن لیونل مسی در جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر را به حراج بگذارد. پیراهن‌های مسی در نیمه اول دیدار فینال، مسابقه نیمه‌نهایی مقابل کرواسی، یک چهارم نهایی مقابل هلند و یک هشتم‌نهایی مقابل استرالیا و دو بازی مرحله گروهی (عربستان سعودی و مکزیک)، پیراهن‌هایی هستند که با قیمت تخمینی دست کم ۱۰ میلیون دلار به حراج گذاشته خواهد شد.

بخش عمده‌ای از عواید حاصل از فروش پیراهن‌های مسی قرار است به بیمارستان «سنت خوان دِ دئو» واقع در شهر بارسلونا به منظور کمک به کودکان مبتلا به بیماری اختصاص یابد. این در شرایطی است که بنیاد لئو مسی با همکاری مرکز سرطان کودکان بیمارستان SJD بارسلونا هر ساله ۴۰۰ کودک مبتلا به سرطان را درمان می‌کند.

عکس‌| لیونل مسی در آستانه یک رکورد افسانه‌ای

ساتبیز که در سال ۱۷۴۴ در لندن تأسیس شد، پیراهن‌های مسی را بازه زمانی ۳۰ نوامبر تا ۱۴ دسامبر در نیویورک عرضه خواهد کرد و اگر این فروش نهایی شود، لیونل مسی خالق یک رکورد منحصر به فرد دیگر می‌شود و احتمالا بالاتر از مایکل جردن افسانه‌ای قرار می‌گیرد.

در حال حاضر رکورد فروش پیراهن در اختیار مایکل جردن و پیراهنی است که او در فینال رقابت‌های NBA در سال ۱۹۹۸ به تن کرده بود. این پیراهن در سپتامبر ۲۰۲۲ به قیمت ۱۰ میلیون و ۱۰۰ هزار دلار فروخته شد.

مسی پیش از این هم پیراهن‌های خود را به حراج گذاشته بود و پیراهن‌ او در سال ۲۰۱۷ در دیدار ال‌کلاسیکو بین بارسلونا و رئال مادرید که در وقت اضافه در برنابئو گلزنی کرده بود، به قیمت ۴۵۰ هزار دلار فروخته شد و تا به امروز گران‌ترین پیراهنش بوده است.

مسی حالا این شانس را دارد که از این رقم عبور کند و رکورد فعلی گران‌تریت پیراهن‌های فوتبال را که در حال حاضر در اختیار هموطنش دیگو مارادونا است، بشکند. پیراهن دیگو مارادونا، اسطوه فقید آرژانتین در بازی یک‌چهارم نهایی جام‌جهانی ۱۹۸۶ مقابل انگلیس که گل او در آن دیدار به «دست خدا» مشهور شد، در ماه مه ۲۰۲۲ در ساتبیز لندن به قیمت ۹ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار فروخته شد تا رکورددار گران‌ترین پیراهن فوتبال تاریخ باشد.