تاریخ : 1403,دوشنبه 24 ارديبهشت00:50
کد خبر : 504431 - سرویس خبری : ورزشی

دومین برد تیم ملی جوانان در رقابت با بزرگسالان آسیای مرکزی

تیم ملی والیبال جوانان ایران در دومین دیدار خود در لیگ ملت‌های آسیای مرکزی موفق به شکست تیم ملی بزرگسالان افغانستان شد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ سومین دوره مسابقات والیبال لیگ ملت‌های آسیای مرکزی (کاوا) از روز شنبه 22 اردیبهشت در سالن 10 هزار نفری شهر اسلام‌آباد آغاز شده است و به مدت هفت روز پیگیری می‌شود.

با تصمیم فدراسیون والیبال مبنی بر حضور فعال در منطقه آسیای مرکزی و همچنین آمادگی بیشتر در رده‌های سنی پایه، تیم ملی والیبال جوانان ایران در این مسابقات شرکت کرده است تا با آمادگی بیشتری در رقابت‌های والیبال قهرمانی جوانان آسیا شرکت کند.تیم ملی والیبال جوانان ایران که در نخستین مسابقه خود سه بر دو ترکمنستان را شکست داده بود، امروز (یکشنبه 23 اردیبهشت) در دومین مسابقه خود به مصاف تیم ملی مردان افغانستان رفت و سه بر صفر این تیم را شکست داد تا پنج امتیازی شود و در جایگاه دوم جدول قرار گیرد.

شاگردان غلامرضا مومنی‌مقدم در سه ست متوالی این دیدار با امتیازهای 25 بر 17، 25 بر 23 و 25 بر 19 حریف خود را شکست دادند تا با اقتدار به دومین برد خود در این رقابت‌ها دست یابند.عمران کوک‌جیلی، پویا آریاخواه، مرتضی نریمانی، ماهان برزکار، آرمین قلیچ‌نیازی، طاها بهبودنیا و سید مرتضی طباطبایی ترکیب شروع کننده تیم ملی والیبال جوانان ایران در این مسابقه بودند.

گفتنی است سید متین حسینی کاپیتان تیم ایران به دلیل مشکلات گوارشی در این مسابقه به میدان نرفت.در دیگر دیدارهای امروز تیم‌های ترکمنستان و پاکستان موفق به شکست قرقیزستان و سری‌نکا شدند تا پاکستانی‌های میزبان با شش امتیاز از دو برد در صدر جدول قرار گیرند. در پایان روز دوم مسابقات ایران و ترکمنستان نیز به ترتیب با دو برد و پنج و یک برد و چهار امتیاز در رتبه‌های دوم و سوم جدول قرار گرفتند.

نماینده ایران فردا (دوشنبه 24 اردیبهشت) در سومین مسابقه خود و از ساعت 14 به وقت تهران به مصاف قرقیزستان می‌رود.غلامرضا مومنی مقدم به عنوان سرمربی، محمد منصوری (مربی و سرپرست) محمد حسین نجاتی و امین علی اکبری به عنوان مربیان، سائد جدیدالسلام به عنوان آنالیزور، حسین کرد فیروزجایی به عنوان فیزیوتراپ و محمود محمدی یزنی به عنوان ماساژور تیم ملی جوانان ایران را در این رقابت‌ها تشکیل می‌دهند.