تاریخ : 1403,پنجشنبه 27 ارديبهشت00:22
کد خبر : 504819 - سرویس خبری : آخرین اخبار صفحه اول

وزیر جنگ اسبق اسرائیل: سنوار در تونل‌‌ها، جنگ را بهتر از نتانیاهو مدیریت می‌کند

وزیر جنگ اسبق رژیم اسرائیل می‌گوید مقامات فعلی کابینه جنگ این رژیم نتوانسته‌اند اهداف اعلامی خود را محقق کنند و یحیی سنوار در تونل‌های غزه بهتر از نتانیاهو جنگ را مدیریت می‌کند.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ اسبق رژیم اسرائیل به‌تازگی در اظهاراتی که روزنامه «اسرائیل هیوم» آن را منتشر کرده، به «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر این رژیم حمله کرده است.

لیبرمن با انتقاد از عملکرد مقامات سیاسی و نظامی رژیم اسرائیل گفته که آن‌ها اسرائیل را در جنگ کنونی به شکست می‌کشانند.او همچنین گفته که «یحیی السنوار» رئیس حماس در نوار غزه در تونل‌ها جنگ را بسیار بهتر از نتانیاهو مدیریت می‌کند.وزیر جنگ اسبق رژیم اسرائیل در ادامه افزود که کابینه این رژیم چشم‌انداز و طرحی برای مدیریت جنگ در غزه ندارد و نتانیاهو حمایت بین‌المللی اسرائیل را از بین برده است.

او همچنین از «بنی گانتز» و «گادی آیزنکوت» دو عضو کابینه جنگی این رژیم خواست که کابینه را رها کنند، چراکه اثرگذار نیستند.لیبرمن در ادامه به نتانیاهو حمله کرد و گفت که او هر آنچه انجام می‌دهد برای ادامه حضورش در سیاست است و تمام افرادی که مسئول شکست اسرائیل در هفتم ماه اکتبر هستند باید استعفا دهند و کنار بروند.

وزیر جنگ اسبق اسرائیل در عین حال گفت که نتانیاهو هیچ یک از اهداف اعلامی خود در جنگ را محقق نکرده ولی همچنان اصرار به ادامه جنگ دارد.

جنگ در فلسطین اشغالی از بیش از 7 ماه پیش آغاز شده و همچنان ادامه دارد. بنیامین نتانیاهو در آغاز جنگ اعلام کرده که هدف او نابودی حماس است.نتانیاهو علی‌رغم گذشت بیش از 7 ماه از جنگ هنوز نتوانسته هدف اعلامی خود را محقق کند و هم‌اکنون قصد دارد به منطقه پرجمعیت رفح در جنوب غزه حمله کند.