تاریخ : 1403,پنجشنبه 27 ارديبهشت22:45
کد خبر : 504905 - سرویس خبری : آخرین اخبار صفحه اول

حمله اسرائیل به رفح با طرح آمریکا بود

رهبر معنوی انقلاب یمن با اشاره به نبود آمار دقیق از تعداد قربانیان غزه، گفت که اسرائیلِ جنایتکار در حال بستن همه گذرگاههای نوار غزه است و از زمانی که گذرگاه رفح را اشغال کرده اجازه نمی‌دهد هیچ کمکی وارد این منطقه شود.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ سید عبدالملک بدرالدین الحوثی رهبر معنوی انقلاب یمن و جنبش انصارالله امروز پنجشنبه درباره آخرین تحولات جنگ اسرائیل علیه غزه سخنرانی کرد و گفت که آمریکا در جنگ گرسنگی علیه مردم غزه و کشتار جمعی آنان، نقش اساسی را ایفا می‌کند.

الحوثی با اشاره به اینکه تا کنون آمار دقیقی از تعداد قربانیان غزه وجود ندارد، گفت: اسرائیلِ جنایتکار در حال بستن همه گذرگاههای نوار غزه است و از زمانی که گذرگاه رفح را اشغال کرده اجازه نمی‌دهد هیچ کمکی وارد غزه شود.

وی با بیان اینکه آمریکا به ساخت بمب های با تخریب بالا در مناطق شهری اهتمام زیادی داشته است، تصریح کرد: آمریکاییها از ابتدا، سلاحهای خود را به گونه‌ای ساختند که شهرها را به طور کامل ویران کند و به طور گروهی مردم را بکشد. راهبرد و تاکتیک آمریکا، هدف قرار دادن غیرنظامیان است.

آمریکایی ها در زمینه تسلیحات به تولید بمب هایی توجه دارند که قوی و ویران کننده شهرها باشد و این نشان از خوی جنایتکارانه و تجاوزگرانه آنها دارد.

الحوثی ادامه داد: طرح حمله به رفح از طرف آمریکا بود و آمریکایی ها در گرسنگی دادن به ملت فلسطین برای نسل کشی آنها شریک هستند و در این زمینه، از اسرائیل هر حمایتی کردند.

رهبر انصارالله با تأکید بر اینکه اسرائیل آوارگان فلسطینی را رصد می‌کند تا به محض جابجا شدن، آنان را به صورت جمعی به شهادت برساند، افزود: فاجعه امسال غزه با هفتاد و ششمین سالگرد «نکبت» مصادف شده است؛ زمانی که آمریکاییها به یهودیان کمک کرد تا فلسطین را اشغال کنند و به آنان این امکان را داد تا آزادگان فلسطینی را هدف قرار دهند و مانع از هر گونه اقدام آزادیبخش شوند.

الحوثی ضمن انتقاد از بی‌تحرکی کشور های عربی و اسلامی در آن زمان در برابر اقدامات انگلیس و صهیونیستها، خاطر نشان کرد: از بزرگترین اشتباهی که این کشورها کردند، حذف حوادث روزهای اشغال فلسطین از کتابهای درسی بود. در آن زمان، جنایات فجیعی رخ داد که با عناوینی مانند حقوق بشر، آزادی و دموکراسی صورت گرفت.

آمریکا و انگلیس، بزرگترین کشتار جمعی و پاکسازی نژادی را در فلسطین انجام دادند

وی با تأکید بر اینکه اشغال فلسطین، کشتار جمعی و بزرگترین عملیات پاکسازی نژادی در قرن بیستم، لکه ننگی بر پیشانی آمریکا و انگلیس است، ادامه داد: «اینکه اسرائیل به عنوان عضو سازمان ملل به رسمیت شناخته شده، مایه ننگی برای این سازمان است؛ زیرا اسرائیل، یک رژیم اشغالگر است که مبتنی بر جنایتکاری و ظلم است.

رهبر انصارالله با اشاره به اینکه کشورهای عربی در زمان اشغال فلسطین، هیچ تحرک قابل توجهی انجام ندادند، گفت: کم‌کاری کشورهای عربی و قصور آنان در خصوص رخدادهای نکبت، کاری کرد که اسرائیل، قدس و سایر مناطق فلسطین را اشغال کند.

ادامه جنگ غزه و حمله به رفح، باعث فرسایش قدرت اسرائیل می‌شود

الحوثی درباره فریبکاریهای آمریکا در خصوص حمایتهای ایران از غزه هم گفت: آمریکا و اسرائیل در تلاشند این گونه وانمود کنند که جنگ علیه غزه، یک مسئله متعلق به ایران است، ولی این، یک فریبکاری ساده‌لوحانه است. آمریکا در تلاش است نشان دهد که عربها هیچ آرمانی ندارند و انان را به سمت دوستی با اسرائیل سوق می‌دهد. این اقدام، احمق‌ فرض کردن ملتهاست. این عربها هستند که بیش از همه در معرض خطر قرار دارند و به همین دلیل باید با صهیونیستها مقابله کنند.

وی حمایتهای ایران یا هر کشور دیگری از مسئله فلسطین را ناشی از دینی بودن این مسئله دانست و تأکید کرد: امیدواریم اعتراضات دانشجویی برای حمایت از غزه که در آمریکا و غرب در حال برگزاری است، همچنان ادامه پیدا کند.

رهبر انصارالله همچنین ایستادگی گروههای مقاومت فلسطین را عامل شکست دشمن دانست و گفت: آمریکا طرح و نقشه حمله زمینی اسرائیل به رفح را طراحی کرد، ولی رزمندگان فلسطینی همچنان در حال وارد کردن تلفات و خسارات به دشمن هستند. آنان در هفته اخیر، بیش از هفتاد خودروی نظامی اسرائیل را منهدم کردند. ادامه حملات اسرائیل به غزه و تنش‌زایی در رفح به معنای فرسایش توانمندیهای اسرائیل است.

یمن عملیات های ضد اسرائیلی خود را در دریای مدیترانه کلید زد

رهبر جنبش انصارالله درباره ادامه عملیات ارتش یمن علیه کشتی های صهیونیستی یا کشتی های عازم سرزمین های اشغالی یا کشتی شرکت هایی که با رژیم صهیونیستی داد و ستد دارند، گفت: این هفته ۷ عملیات با ۱۳ موشک بالستیک و بالدار و پهپاد در دریای سرخ، خلیج عدن و اقیانوس هند انجام شد.

الحوثی با اشاره به اینکه نیروهای مسلح یمن در حمایت از غزه، با ۲۱۱ موشک، ۴۰ عملیات ضد صهیونیستی انجام داده‌اند، گفت: در هفته جاری، عملیاتهای خود را در دریای مدیترانه، با دو عملیات کلید زدیم. تا کنون، بیش از ۱۰۰ حمله به کشتیهای آمریکایی انجام داده‌ایم. آمریکا، اسرائیل و انگلیس سعی می‌کنند مسیر خود را در اقیانوس هند تغییر دهند و به شرق نزدیک نشوند، ولی این مسئله، هزینه سنگینی برایشان به همراه دارد.

وی مرحله چهارم عملیاتهای حمایتی یمن از غزه را بسیار مهم دانست و تأکید کرد: کشتیهای متعلق به همه شرکتهایی که کالاهای اسرائیل را حمل می‌کنند، در هر مکانی هدف قرار خواهد گرفت. البته برخی از شرکتها دیگر کالای اسرائیلی حمل نمی‌کنند. به نفع همه شرکتهاست که در هیچ منطقه‌ای حامل کالای اسرائیلی نباشند.