تاریخ : 1403,سه شنبه 22 خرداد18:25
کد خبر : 507456 - سرویس خبری : آخرین اخبار صفحه اول

تعیین ۲۵۰ نقطه در سراسر دنیا برای اخذ رأی ایرانیان خارج از کشور

سخنگوی ستاد انتخابات گفت: ۲۵۰ نقطه در سراسر دنیا برای دریافت رأی از ایرانیان خارج کشور در نظر گرفته شده است.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ «محسن اسلامی» شعبه‌های رأی‌گیری به پرتراکم و کم تراکم تقسیم شده است و همه عوامل اجرایی تا پایان رأی‌گیری در این شعبه‌ها حضور دارند، گفت: اگر در یک شعبه پرتراکم قرار گرفتیم، ۷ متصدی داریم و اگر یک شعبه کم‌رأی داشته باشیم، ۵ متصدی خواهیم داشت؛ البته متصدیان به همراه نماینده فرماندار، خدمه، حفاظت و حراست شعبه حضور خواهند داشت که چیزی در حدود ۸۰۰ هزار نفر با ما همکاری خواهند کرد.

سخنگوی ستاد انتخابات تصریح کرد: ۲۵۰ نقطه در سراسر دنیا برای دریافت رأی از ایرانیان خارج کشور در نظر گرفته شده است و رأی‌دهندگان در صورت همراه نداشتن شناسنامه و کارت ملی می‌توانند با ارائه گذرنامه معتبر ایرانی، در سفارتخانه‌ها یا سرکنسولگری‌های ایران رأی بدهند.

 وزارت کشور اسامی داوطلبان احرازصلاحیت‌شده انتخابات چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری را اعلام کرد و بر این اساس آقایان مصطفی پورمحمدی، سعید جلیلی، محمدباقر قالیباف، علیرضا زاکانی، امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی و مسعود پزشکیان در ریاست‌جمهوریِ چهاردهم به رقابت خواهند پرداخت.

مرحله بررسی صلاحیت‌های داوطلبان انتخابات از ۱۵ خرداد در شورای نگهبان آغاز شد و بررسی‌ها تا مهلت پنج‌روزه اول به پایان نرسید و آن شورا طبق قانون، از بخشی از مهلت ‌پنج‌روزه دوم نیز استفاده کرد.

با اعلام ستاد انتخابات کشور طبق قانون انتخابات ریاست‌جمهوری، از ۲۰ خرداد الی ۶ تیرماه ۱۴۰۳ بازه تبلیغات برای نامزدها در نظر گرفته شده است و ۷ تیرماه منع تبلیغاتی خواهد بود.