تاریخ : 1399,دوشنبه 17 شهريور00:06
کد خبر : 369433 - سرویس خبری : آخرین اخبار صفحه اول

ورود کمیسیون آموزش مجلس به حواشی بازگشایی مدارس قطعی است

عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی با بیان این که ورود کمیسیون آموزش مجلس به حواشی بازگشایی مدارس قطعی است، گفت: ابعاد تصمیم عجولانه مسئولین وزارت آموزش و پرورش را بررسی خواهیم کرد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ حسین حق وردی در گفتگو با مهر در خصوص بازگشایی مدارس در شرایط کرونا اظهار داشت: در نیم سال دوم سال تحصیلی گذشته نیز با فراگیری بیماری کرونا دست و پنجه نرم کردیم و آموزش در کشورمان آسیب دید، امسال نیز دغدغه‌های جدی وجود دارد، که از یک سو نباید آموزش تعطیل شود و از سوی دیگر سلامت فرهنگیان و دانش آموزان و اولیا آنها نیز نباید به مخاطره بیفتد و البته اولویت اصلی حفظ سلامتی فرهنگیان و دانش آموزان عزیز به عنوان سرمایه‌های کشور است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: شروع سال تحصیلی حاشیه‌هایی داشت، که متأثر از برخی بی تدبیری‌ها بود، البته در جلساتی که ما قبل از دو هفته اخیر با مسئولین وزارت آموزش و پرورش داشتیم، تاکید بر این بود، که بر اساس تقسیم بندی قرمز، زرد و سفید که توسط ستاد ملی مقابله با کرونا در سطح کشور از نظر شیوع این ویروس انجام می‌شود، آموزش انجام شود.

وی ادامه داد: قرار بر این بود، که آموزش به آموزش‌های غیرحضوری در مناطق قرمز، نیمه حضوری در مناطق زرد و حضوری در مناطق سفید تقسیم شود و اساس این نوع آموزش بر اساس آموزش غیرحضوری بود، اما آنچه امروز شاهد هستیم، تاکید یکی دو روز اخیر مسئولان وزرات آموزش و پرورش بر آموزش حضوری است، که سبب دغدغه در میان فرهنگیان عزیز و دانش آموزان و خانواده‌های آنها شد.

حق وردی با بیان اینکه در اولین جلسه کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی ابعاد این تصمیم عجولانه مسئولین وزارت آموزش و پرورش را بررسی خواهیم کرد، افزود: مطمئن باشید، تمام دغدغه‌های مردم دغدغه ما است و برای رفع آن اقدام خواهیم کرد.