تاریخ : 1399,دوشنبه 24 شهريور01:36
کد خبر : 370177 - سرویس خبری : آخرین اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات

کلید امنیتی فیزیکی به‌جای پسورد

شرکت یوبیکو از تولید کلید امنیتی جدیدی خبر داده که از فناوری های پیشرفته ان.اف.سی و پورت یو.اس.بی – سی برای تشخیص هویت استفاده می‌کند.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از فارس؛ شرکت یوبیکو از مدتی قبل به دنبال ارائه کلیدهای سخت‌افزاری فیزیکی به جای کلمات عبور نرم افزاری است و از همین رو محصول تازه‌ای را عرضه کرده که با استفاده از یک پروتکل تایید هویت با هر وسیله‌ای سازگار است.

به گزارش ایتنا از فارس، این دستگاه کوچک که YubiKey 5C NFC نام دارد، هم از ان اف سی و هم از یو.اس.بی – سی استفاده می‌کند و از سیستم عامل های ویندوز، مک و لینوکس نیز پشتیبانی می کند. دستگاه یادشده با گوشی های اندرویدی، آی او اس و تبلت ها نیز سازگاری دارد.

شرکت سازنده می‌گوید استفاده از این ابزار کوچک از موفقیت حملات فیشینگ و سرقت اطلاعات حساس کاربران جلوگیری می‌کند. زیرا کلیدهای خاص و قدرتمندی را تولید و ذخیره می کند که تنها در صورت مالکیت فیزیکی آنها امکان استفاده از آنها وجود دارد. همچنین استفاده از این کلید برای دسترسی به اطلاعات چهار برابر سریع تر از کلیدهای فیزیکی مشابه است.

ابزار یادشده از پروتکل های تایید هویت متنوعی مانند FIDO2، FIDO U2F، smart card (PIV)،Yubico OTP، OpenPGP, OATH-TOTP و  OATH-HOTP پشتیبانی می کند. سازگاری با برنامه های مدیریت کلمات عبور، پلتفرم های شبکه های اجتماعی و مرورگرهای مختلف مانند کروم، فایرفاکس و اج مزیت دیگر این ابزار است. قیمت این محصول ۵۵ دلار است.