تاریخ : 1399,شنبه 29 شهريور14:31
کد خبر : 370696 - سرویس خبری : آخرین اخبار صفحه اول

نرخ ابتلای روزانه به کرونا در آمریکا بار دیگر صعودی شد

نرخ ابتلای روزانه به کرونا در آمریکا در هفته گذشته بار دیگر صعودی شده و به طور میانگین به 39 هزار و 700 مورد رسیده که با توجه به نزدیک شدن فصل شیوع آنفلوانزا کارشناسان را نگران کرده است.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از فارس، نرخ ابتلای روزانه به ویروس کووید-۱۹ ( کرونا ) در آمریکا در هفته گذشته بعد از هفته‌ها کاهش بار دیگر صعودی شده است.

بنا بر آمار دانشگاه آمریکایی «جانز هاپکینز» در شبانه‌روز گذشته با ثبت ۴۴ هزار و ۳۶۰ مورد جدید ابتلا تعداد کل مبتلایان در این کشور به ۶ میلیون و ۶۷۴ هزار و ۴۱۱ نفر رسید. تعداد قربانیان هم با ثبت ۸۷۰ مورد جدید، به مجموع ۱۹۷ هزار و ۶۳۳ مورد افزایش یافت.

طبق داده‌های وبگاه آماری «وُرلداُمتر» که آمار بیشتری را نشان می‌دهد مجموع مبتلایان آمریکا ۶ میلیون و ۹۲۵ هزار و ۹۴۱ نفر و آمار قربانیان این کشور در مجموع ۲۰۳ هزار و ۱۷۱ نفر است.

به گزارش خبرگزاری «سی‌ان‌ان» اخیراً آمار ابتلا ی روزانه در آمریکا با افزایش همراه بوده و میانگین تعداد موارد روزانه در هفته گذشته تا روز پنجشنبه ۳۹ هزار و ۷۰۰ مورد بود که در مقایسه با چند روز قبل از آن ۱۳ درصد رشد داشته است. میانگین آمار قربانیان کرونا اما در هفته گذشته ۸۳۸ نفر بوده که در مقایسه با هفته‌های قبل آن کاهش داشته است.

آمار جهانی کرونا هم تا لحظه تنظیم خبر رقم ۳۰ میلیون و ۶۹۷ هزار و ۸۲۵ مورد و تعداد فوتی ۹۵۶ هزار و ۴۴۶ مورد بوده که از میان تعداد مبتلایان ۲۲ میلیون و ۳۳۹ هزار و ۹۵۸ نفر بهبود یافته‌اند.