تاریخ : 1399,پنجشنبه 17 مهر17:08
کد خبر : 372670 - سرویس خبری : آخرین اخبار صفحه اول

اردوغان: کسی نباید از حضور ترکیه در خلیج فارس ناراحت شود

رئیس جمهوری ترکیه اعلام کرد، این کشور به محض دستیابی به راهکار دائمی برای بحران سوریه به حضور نظامی خود در این کشور پایان خواهد داد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از ایسنا، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه اعلام کرد: ترکیه تا ابد در سوریه باقی نخواهد ماند و به محض اینکه به یک راه حل دائمی دست یابیم این کشور را ترک خواهیم کرد.

اردوغان در ادامه افزود، به استثنای طرف‌هایی که به دنبال ایجاد آشوب و تنش هستند، کسی نباید از حضور ترکیه و سربازان آن در خلیج فارس ناراحت شود.

وی همچنین تصریح کرد، ترکیه با حضور نظامی در خلیج فارس تنها در حفظ ثبات و صلح قطر سهیم نیست بلکه در حفظ ثبات و صلح در تمام خلیج فارس سهم به سزایی دارد.

رئیس جمهوری ترکیه عنوان داشت: طرف‌هایی که عزم و قاطعیت ما را در شرق مدیترانه دیدند، متوجه شدند که نمی‌توانند ترکیه را به عقب‌نشینی مجبور کنند و امروز مجبور هستند به فراخوان‌های ما برای رایزنی گوش فرا دهند.

وی ادامه داد: این مشروعیت (دولت وفاق ملی لیبی) است که در لیبی پیروز خواهد شد و کودتاگران در نهایت شکست خواهند خورد.

اردوغان اظهار داشت، ارمنستان تلاش دارد پس از شکست سنگین از آذربایجان، ترکیه را یکی از طرف‌های درگیر نشان دهد و این امر دال بر وضعیت بد و ناامیدی است که در آن به سر می‌برد.

رئیس جمهوری ترکیه تاکید کرد: ما به همکاری با آمریکا در زمینه مبارزه با تروریسم، حمایت از دموکراسی و پایان دادن به حالت بی‌ثباتی ادامه خواهیم داد.