تاریخ : 1399,جمعه 25 مهر15:47
کد خبر : 373411 - سرویس خبری : آخرین اخبار فرهنگی اجتماعی

بررسی داستان‌ ایرانی در همایش دانشگاه دهلی

همایش بین‌المللی داستان کوتاه و رمان‌نویسی در ایران (سال‌های ۱۹۴۰ تا ۱۹۷۹) از سوی دانشگاه دهلی برگزار می‌شود.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از ایسنا، بخش زبان و ادبیات فارسی دانشگاه دهلی این همایش را در قالب وبینار بین‌المللی دوروزه‌ای به زبان‌های فارسی و انگلیسی برگزار می‌کند.

همایش بین‌المللی داستان کوتاه و رمان‌نویسی در ایران در روزهای ۱۹ و ۲۰ اکتبر ۲۰۲۰ (۲۸ و ۲۹ مهر) برگزار می‌شود. در این همایش ۲۵ مقاله از استادان ایرانی، هندی، تاجیکستانی و بنگلادشی ارائه خواهد شد.

دبیر این همایش پروفسور راجندر کمار، رئیس بخش زبان و ادبیات فارسی دانشگاه دهلی است. علیم اشرف خان، حسین پاینده، چندر شیکهر، بهناز علیپور گسکری، سیدعلی کاشفی‌خوانساری، معصومه میرابوطالبی و حسن میرعابدینی از جمله سخنرانان این همایش هستند.

در این همایش آثاری از جلال آل احمد، مهدی اخوان ثالث، مهشید امیرشاهی، بهرام بیضایی، گلی ترقی، سیمین دانشور، بزرگ علوی، ابراهیم گلستان، توران میرهادی و صادق هدایت، همچنین موضوعاتی همچون داستان‌های دینی کودک و نوجوان، فانتزی‌ها، گرایش‌های رمان‌نویسی و .... مورد بررسی قرار می‌گیرد.

علاقه‌مندان می‌توانند این همایش را از طریق آدرس http://meet.google.com/okk-qhoq-gsp مشاهده کنند، همچنین جزئیات برگزاری آن از طریق لینک قابل مشاهده است.